Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najbardziej charakterystyczną cechą malarstwa i rzeźby impresjonistycznej było dążenie do oddania zmysłowych, subiektywnych wrażeń (impresji) artysty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najbardziej charakterystyczną cechą malarstwa i rzeźby impresjonistycznej było dążenie do oddania zmysłowych, subiektywnych wrażeń (impresji) artysty."— Zapis prezentacji:

1

2 Najbardziej charakterystyczną cechą malarstwa i rzeźby impresjonistycznej było dążenie do oddania zmysłowych, subiektywnych wrażeń (impresji) artysty.

3

4 CLAUDE MONET (1840-1927) CLAUDE MONET (1840-1927) był francuskim malarzem, jednym z czołowych Przedstawicieli impresjonizmu. W swoich pejzażach, scenach rodzajowych oraz portretach szczególną rolę przywiązywał do ukazania ulotnego stanu światła.,,Nenufary”,,Stóg siana w słońcu”,,Kobieta z parasolką”

5 ,,Śniadanie na trawie” – kompozycja wywołała skandal,,Olimpia”,,Balkon”

6 AUGUST RENOIR (1841 – 1919) AUGUST RENOIR (1841 – 1919) jeden z najwybitniejszych przedstawicieli impresjonizmu, współorganizator pierwszej wystawy impresjonistów w atelier Nadara w 1874 r. Portret aktorki Jeanne Samary,,La grenouillere”,,Most w Chatou”

7 EDGAR DEGAS (1834 – 1917) EDGAR DEGAS (1834 – 1917) jest uważany za jednego z impresjonistów, chociaż odrzucił to pojęcie i wolał się nazywać realistą. Szczególnie zainspirowany tańcem.Jego prace są mistrzowskie w opisie ruchu, podobnie jak tematy związane z wyścigami i kobiece akty.,,Baletnica”,,Dancer 2”,,Kobieta po kąpieli”

8 ,,Hyde Park”,,Boulevard Montmartre spring rain”

9

10 Olga Boznańska Olga Boznańska (1865-1940) malowała głownie portrety. Znana była również z malowania widoków z okna swej pracowni.,,Dziewczynka z chryzantemami”,,Dziewczynka z koszem jagód w ogrodzie”

11 Józef Pankiewicz ( Józef Pankiewicz (1866-1940) – w jego twórczości odnajdujemy nie tylko impresjonizm, lecz także symbolizm. Chętnie malował tak zwaną martwa naturę.,,Dziewczynka w czerwonej sukience”,,Port w Concarneau, 1908”

12 Władysław Podkowiński Władysław Podkowiński (1866 – 1895) – uczeń Wojciecha Gersona, uchodził za skandalistę. Jego najsłynniejszym dziełem jest sławny „Szał uniesień”.,,Jezioro w parku”,,Szał uniesień”

13 Leon Wyczółkowski Leon Wyczółkowski podejmował plenerowe studia światła i koloru (portrety, pejzaże, sceny rodzajowe w pejzażu). Malował głównie pastelami i akwarelą pejzaże, martwe natury i kwiaty, odznaczające się intensywnym kolorytem, oraz liczne portrety.,,Orka na Ukrainie”,,Rybacy brodzący”

14 ŹRÓDŁA: http://pl.wikipedia.org http://www.pinakoteka.zascianek.pl http://www.malarze.walhalla.pl http://www.impresjonizm.art.pl Prezentację wykonała: Anna Langier


Pobierz ppt "Najbardziej charakterystyczną cechą malarstwa i rzeźby impresjonistycznej było dążenie do oddania zmysłowych, subiektywnych wrażeń (impresji) artysty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google