Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Leśniczy chroni las i stara się, by przetrwał jak najdłużej. Zajmuje się również sadzeniem nowych drzewek i pielęgnowaniem starszych. Troszczy się o rośliny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Leśniczy chroni las i stara się, by przetrwał jak najdłużej. Zajmuje się również sadzeniem nowych drzewek i pielęgnowaniem starszych. Troszczy się o rośliny."— Zapis prezentacji:

1

2 Leśniczy chroni las i stara się, by przetrwał jak najdłużej. Zajmuje się również sadzeniem nowych drzewek i pielęgnowaniem starszych. Troszczy się o rośliny i zwierzęta mieszkające w lesie. Kolejnym zadaniem leśniczego jest zabezpieczenie lasu przed szkodliwym działaniem ludzi. Wyznacza ścieżki, którymi może podążać człowiek.

3 O to, by w lesie panował porządek dba Straż Leśna. Pilnują oni, żeby ludzie odpowiednio się zachowywali i nie zakłócali leśnego życia.

4 W lesie trzeba zachowywać się odpowiedzialnie i pamiętać, że przez brak ostrożności można wywołać pożar. W takich sytuacjach zawsze można liczyć na strażaków, którzy szybko spieszą na ratunek.

5 Szkoły zawsze dbają o to, by ich uczniowie wiedzieli, jak ważna jest troska o las. Dlatego też dzieci zawsze bardzo chętnie uczestniczą w akcjach takich jak np. sprzątanie lasu.

6 W lesie trzeba zachowywać się odpowiedzialnie i pamiętać, że jest on domem zwierząt. Co to znaczy dbać o las? Ludzie którzy dbają o las zachowują ciszę, by nie spłoszyć zwierząt. Nie śmiecą i nie niszczą przyrody oraz nie zapruszają w nim ognia.

7 Myśliwi dbają o to, żeby równowaga wśród leśnych zwierząt została zachowana. Bardzo ważne jest, żeby żaden z gatunków nie rozmnożył się nadmiernie i nie zaczął wyrządzać szkód.

8 Zimą leśne zwierzęta często mają problem ze znalezieniem jedzenia. Wtedy muszą o nie zadbać ludzie. Jednak leśniczy sam nie może poradzić sobie z tym zadaniem. Dlatego pomagają mu ochotnicy, którzy wraz z nim dbają o mieszkańców lasu.

9 Harcerze są przyjaciółmi przyrody. Także dbają o lasy. Zawsze zostawiają porządek po swoich biwakach i starają się nie płoszyć zwierzyny.

10 Każdy z nas może zostać przyjacielem lasu. Musimy jedynie pamiętać, że obowiązują w nim pewne zasady, których trzeba przestrzegać. Należy zwrócić uwagę na swoje zachowanie w lesie i dbać, by zawsze panował w nim porządek. Wykonała Julia Dobrowolska


Pobierz ppt "Leśniczy chroni las i stara się, by przetrwał jak najdłużej. Zajmuje się również sadzeniem nowych drzewek i pielęgnowaniem starszych. Troszczy się o rośliny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google