Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej Dwie dekady zmian w Zagłębiu Dąbrowskim na przykładzie Sosnowca i Dąbrowy Górniczej Rady Miejskie: Sosnowca.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej Dwie dekady zmian w Zagłębiu Dąbrowskim na przykładzie Sosnowca i Dąbrowy Górniczej Rady Miejskie: Sosnowca."— Zapis prezentacji:

1 II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej Dwie dekady zmian w Zagłębiu Dąbrowskim na przykładzie Sosnowca i Dąbrowy Górniczej Rady Miejskie: Sosnowca i Dąbrowy Górniczej

2 Mam głos ! Fragmenty wypowiedzi Wioletty Czajka, od urodzenia mieszkającej w Zagłębiu „Pierwsze wybory do Rady Gminy to w końcu dana społeczeństwu możliwość podjęcia decyzji, jak chcemy, by wyglądało nasze miasto, nasz region. W którą stronę będzie podążać nasza przyszłość? To dopuszczenie mieszkańców Zagłębia do głosu. To wreszcie możliwość wywarcia realnego wpływu na to, jak dalej potoczą się losy regionu.”

3 „W ciągu 20 lat działania samorządu przeprowadzałam się trzy razy. Za każdym odczuwałam większy komfort, a dodatkowo zaskakiwało mnie, że rynek nieruchomości może się w tak szybkim tempie rozwinąć. Ludzie nie mają problemów ze znalezieniem czegoś odpowiedniego.” „Ważną inwestycją miasta Dąbrowa Górnicza była budowa osiedla przy ulicy Spisaka. Prawie 200 nowych mieszkań to przede wszystkim szansa dla młodych małżeństw, które dopiero co wkroczyły wspólnie na nową drogę życia.” Nieruchomości Fragment wypowiedzi Wioletty Czajka, od urodzenia mieszkającej w Zagłębiu. Fragment wypowiedzi Małgorzaty Jędrusik, mieszkającej od 1992 r. w Dąbrowie Górniczej, a pochodzącej z Sosnowca.

4 Nowe i nowoczesne osiedla przy ul. Kilińskiego (Sosnowiec) i ul. Spisaka (Dąbrowa Górnicza)

5 Drogownictwo Fragmenty wypowiedzi Pawła Gocyły, zastępcy prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza „Najważniejszym wydarzeniem, które miało miejsce w ciągu ostatnich 20 lat było przekazanie kompetencji dotyczących komunikacji i drogownictwa do Rady Miejskiej. Dzięki temu miasto ma szerszy zakres działania. Obecnie na budowę, utrzymanie i modernizację dróg przeznaczona jest kwota około 12 mln zł, co przekłada się na 450 km dróg (nie dotyczy wewnętrznych), które są pod zarządem miasta”

6 Nowe serce miasta Fragmenty wypowiedzi Anny Pietras, od 25 lat mieszkającej w Sosnowcu „Nasze miasto za sprawą remontu otrzymało wreszcie swoje centrum z prawdziwego zdarzenia. Teraz, wysiadając przy wyremontowanym dworcu PKP i całkowicie przebudowanym placu naprzeciw niego wiem, że jestem w samym sercu miasta!” „Dobrze widzieć, że doceniono Jana Kiepurę, naszego wybitnego współobywatela.”

7 Wyremontowane: Plac Stulecia i Dworzec PKP; pomnik Jana Kiepury; plan przebudowy centrum miasta.

8 W walce o zdrowie „Możemy poszczycić się jednym z najlepszych szpitali dziecięcych w Polsce. A wszystko to za sprawą gruntownie wyremontowanego i rozbudowanego Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Klimontowie” „… otwarto wiele specjalistycznych przychodni i poradni, m.in.: hematologiczną, dla cukrzyków, a także psychiatryczną.” Fragmenty wypowiedzi Jacka Pietrasa, od urodzenia mieszkającego w Sosnowcu - Klimontowie, a potem w Sosnowcu – Zagórzu.

9 Centrum Pediatrii w Sosnowcu – Klimontowie w trakcie i po remoncie.

10 Szczyt rozpoznawalności „Każdy chyba zauważył toczącą się inwestycję, która ma na celu stworzenie całorocznego stoku narciarskiego. Chociaż do finału jeszcze trochę brakuje, to jednak góra w Parku Środula już teraz jest widoczny z daleka znakiem rozpoznawczym naszego miasta!” Fragment wypowiedzi Jacka Pietrasa, od urodzenia mieszkającego w Sosnowcu – Klimontowie, a potem Sosnowcu Zagórzu.

11 Zalążek Całorocznego Centrum Narciarskiego – sztuczna góra o wysokości 319 m w parku Środula.

12 Sport i rekreacja „Od kilku lat prowadzony jest program budowy boisk, tzw. Orlików, które mają służyć rozwijaniu umiejętności sportowych naszej młodzieży. Powstają też ścieżki rowerowe – już teraz można bezpiecznie dojechać z dzielnicy Zagórze do Dąbrowy Górniczej, a w planach lub budowie są kolejne ” Fragment wypowiedzi radnego V kadencji RM Sosnowiec, Przemysława Wydry. „Coraz więcej miast stawia na sport. Tak jest również w Dąbrowie Górniczej. Nowoczesna hala widowiskowo – sportowa „Centrum”, kobieca siatkówka na najwyższym, europejskim poziomie, drużyna koszykarska mężczyzn grająca w I lidze – naprawdę jest się czym chwalić!” Fragment wypowiedzi Małgorzaty Jędrusik.

13 Hala widowiskowo – sportowa „Centrum” (DG) oraz otwarcie pierwszego „Orlika” (Sc)

14 Szkolnictwo Fragmenty wypowiedzi Małgorzaty Jędrusik „Każdy rodzic chciałby, by jego dziecko uczyło się w jak najlepszych warunkach. Dostrzegalne są zmiany na plus w tym kierunku. Szkoły są remontowane, uczniowie mają dostęp do coraz nowocześniejszych sprzętów i pomocy naukowych. Mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Mniej różowo wygląda to niestety, jeżeli chodzi o naszych najmłodszych mieszkańców. Brak przedszkoli doskwiera wielu rodzicom.”

15 Zmodernizowany budynek II LO im. S. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej

16 Daria Czajka 1992, II Anna Jędrusik 1992, II Wojciech Pietras 1992, II II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej mgr Jarosław Chlebica – opiekun W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej Dwie dekady zmian w Zagłębiu Dąbrowskim na przykładzie Sosnowca i Dąbrowy Górniczej Rady Miejskie: Sosnowca."

Podobne prezentacje


Reklamy Google