Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ’’

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ’’"— Zapis prezentacji:

1 „KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ’’
MATEUSZ LUBOSZ KLASA VI B SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POWSTAŃCÓW ŚL. W CIASNEJ KOORDYNATOR MGR. LIDIA SKORUPA

2 PRZYJACIELEM LASU JEST :
Leśnik Strażnik leśny Pracownicy leśni (pilarze, drwale) Ekolodzy Myśliwy Każdy mieszkaniec kraju: dzieci i dorośli, czyli ten kto bierze odpowiedzialność za las i pomaga mu istnieć, ten kto wie jak zachować się w lesie i ten kto jest gotowy przyjść z pomocą wtedy, gdy chodzi o dobro lasu.

3 Przyjacielem lasu jestem ja Mateusz, dlatego ponieważ, gdy odwiedzam las jestem jego gościem. Wiem o tym, jak zachować się wśród roślin i zwierząt. Zachowuję się jak na gościa przystało. Jestem przyjacielem lasu przestrzegam pewnych zasad, szanuję las i dbam o jego dobro.

4 Z moim psem Basterem po lesie spaceruję tylko na smyczy
Z moim psem Basterem po lesie spaceruję tylko na smyczy. Nie pozwalam mu hasać luzem, ponieważ mógłby zranić sarnę lub inne leśne zwierzę.

5 GRZYBY Muchomory pozostawiam nienaruszone tam, gdzie rosną.
Nie depczę ich. Są one ozdobą lasu!!!

6 HAŁAS, KRZYK, ZAKŁÓCANIE SPOKOJU TO GROŹNY WRÓG ZWIERZĄT
HAŁAS, KRZYK, ZAKŁÓCANIE SPOKOJU TO GROŹNY WRÓG ZWIERZĄT. JA O TYM PAMIĘTAM I TEGO PRZESTRZEGAM, BO NIKT Z NAS NIECHCIAŁBY MIEĆ TAKIEGO HAŁAŚLIWEGO INTRUZA W DOMU. Hałas w lesie jest dzięki nieodpowiedzialnym ludziom, którzy słuchają głośniej muzyki, wjeżdżają do lasu samochodami, motorami czy quadami. Pojazdy te są dla nas ludzi głośne, a dla zwierząt, które mają znacznie lepszy słuch są hukiem nie do wytrzymania. Ich głośny dźwięk powoduje panikę wśród zwierząt, które uciekają w popłuchu. Przede wszystkim zimą zwierzęta znoszą źle stres. Uciekającą przed pojazdami sarnę może kosztować to nawet życie. Po wyczerpującej i męczącej ucieczce zwierzę pada później na śnieg. Choruje i umiera. Jest to smutne i okrutne, bo za takie coś jest odpowiedzialny człowiek. Ja jestem przyjacielem leśnych zwierząt i zwracam uwagę miłośnikom pojazdów, że las nie jest miejsce na ich przejażdżki. Las to dom dzikich zwierzą.

7 Nie niszczę mrowisk Jeżeli mrówki potrafiłyby mówić poprosiły by nas:
- Nie niszczcie naszego domu! Bardzo się przy nim napracowałyśmy!!

8 NIE WYCIĄGAM JAJ Z GNIAZDA. TAM SĄ DZIECI ZWIERZĄT !!!
Nie wolno palić ognisk w lesie. Nie wolno w lesie zostawiać żadnych butelek, lusterek ani potłuczonego szkła. W słoneczny dzień promienie słońca padając na powierzchnię szkła mogą spowodować zapalenie się ściółki. LAS PŁONIE SZYBKO, ALE ROŚNIE WOLNO!!! NIE WYCIĄGAM JAJ Z GNIAZDA. TAM SĄ DZIECI ZWIERZĄT !!!

9 Zwierzęta zimą należy dokarmiać mądrze
Zwierzęta zimą należy dokarmiać mądrze. Mądrze to znaczy zgodnie z ich potrzebami, w taki sposób, aby nie wyrządzić im krzywdy. Ja o tym wiem i nie robię tego sam, tylko pokarm dla zwierząt przekazuję leśnikom. Leśnicy są znawcami zwierząt leśnych i od nich wiem, że dokarmiać zwierzęta powinno się sporadycznie.

10 ZOBYWAM INFORMACJE I CZYTAM
KONIEC Będę lepszym przyjacielem lasu im więcej będę wiedział. Leśna przyroda jest piękna i przynosi człowiekowi wiele korzyści.


Pobierz ppt "„KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ’’"

Podobne prezentacje


Reklamy Google