Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ministranci i lektorzy Łukasz Barczyk. Ministrant – kto to taki? Z łac. „ministrare” - oznacza służyć, pomagać. Nie tylko pomocnik Przyczynia się do piękna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ministranci i lektorzy Łukasz Barczyk. Ministrant – kto to taki? Z łac. „ministrare” - oznacza służyć, pomagać. Nie tylko pomocnik Przyczynia się do piękna."— Zapis prezentacji:

1 Ministranci i lektorzy Łukasz Barczyk

2 Ministrant – kto to taki? Z łac. „ministrare” - oznacza służyć, pomagać. Nie tylko pomocnik Przyczynia się do piękna liturgii Niesie ZNAKI innym

3 KIM JEST LEKTOR? Jest ubrany w białą albę Czyta słowo Boże Jedna z posług Może święcić pokarmy i maszyny rolnicze Odpowiednio przygotowany – kurs lektorski

4 Krajowe Duszpasterstwo Ministrantów LOGO W Polsce Konferencja Episkopatu powołała do istnienia Krajowe Duszpasterstwo Ministrantów – 1964 r. Stało się to po ogłoszeniu Konstytucji o Liturgii (3 grudnia 1963). Biskupi chcieli także, aby postanowienia tejże Konstytucji (KL) były od razu wprowadzane w życie także na odcinku formacji służby liturgicznej.

5 Duszpasterze LSO ks. Jan Wurcel ks. Franciszek Blachnicki Dla diecezji opolskiej: ks. Zygfryd Waskin (zdj.)

6 JAKI PROGRAM FORMACYJNY PROPONUJE GRUPA?

7 FORMACJAFORMACJA

8

9 NYSA 2013

10 racibórz

11 GŁOGÓWEK

12 DO KOGO JEST ADRESOWANY?

13 Dziewczyny też? Tak czy nie? Od 1994 w Polsce na 40 diecezji w Polsce w 21 dziewczyny mogą być ministrantkami, w 19 nie (dane z 2006)

14 KTO PEŁNI ROLĘ KATECHETY? MATERIAŁY POMOCNICZE

15

16

17

18

19 Dlaczego warto być ministrantem?

20 bibliografia http://ministranciostrowiecmichal.pl.tl/Historia- ministrant%F3w.htm http://lsob.ovh.org/historia.htm http://pl.wikipedia.org/wiki/Ministrant - ks. dr E. Król, ks. dr J. Rychlicki „Liturgiczna służba Boża. Podręcznik dla mlodzieży katolickiej”, Księgarnia Krakowska, Kraków 1949 ks. T. Nowok „Parafialna wspólnota ministrantów”, Sosnowiec 1994 zestaw podreczników pod red. ks. Tadeusza Nowok dot. formacji ministrantów (I-VI części), Sosnowiec 1993 ks. E. Mitek „Lektor – droga do liturgicznej posługi”, Wyd. Signum, Wrocław 2000 ks. E. Mitek „Lektor- przygotowania ministrantów do slużby Słowa Bożego” ks. E.Stencel „Lektor i jego posługa liturgiczna”; ks. E. Stencel „ Przy oltarzu Pana”

21 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Ministranci i lektorzy Łukasz Barczyk. Ministrant – kto to taki? Z łac. „ministrare” - oznacza służyć, pomagać. Nie tylko pomocnik Przyczynia się do piękna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google