Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Michał Rogala. Przyjaciele lasu Przyjaciółmi lasu są przede wszystkim zwierzęta, które go zamieszkują. One najbardziej szanują las, ponieważ jest ich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Michał Rogala. Przyjaciele lasu Przyjaciółmi lasu są przede wszystkim zwierzęta, które go zamieszkują. One najbardziej szanują las, ponieważ jest ich."— Zapis prezentacji:

1 Michał Rogala

2 Przyjaciele lasu Przyjaciółmi lasu są przede wszystkim zwierzęta, które go zamieszkują. One najbardziej szanują las, ponieważ jest ich domem w którym mieszkają od urodzenia do śmierci. Las je żywi, chroni i daje poczucie bezpieczeństwa.

3 Grzyby Rozkładają martwe organizmy, dzięki czemu produkują niezbędną do życia energię. Często porastają martwe zwierzęta lub rośliny, przez co przyczyniają się do oczyszczenia lasu z martwych szczątek.

4 Gryzonie To myszy i ich krewniacy, ponieważ posiadają silne szczęki mogą żywić się twardymi nasionami. Wiewiórki przez cały rok jedzą orzechy, by zapewnić sobie zapasy pokarmu na zimę chowają je w ziemi, a później o nich zapominają. Z ukrytych orzechów często wyrastają drzewa.

5 Mięsożercy Żywią się innymi zwierzętami, najczęściej roślinożernymi. Niektórzy uważają że nie są potrzebne, ale do prawidłowego funkcjonowania lasu, są niezbędne, gdyż usuwają ze stad stare lub chore zwierzęta.

6 Owady Zapylają rośliny i oczyszczają ziemię z niepotrzebnych szczątek organicznych. Są niezrównaną pomocą dla rolników i ogrodników. Choć nikt nie lubi much i komarów gdyby je wszystkie zabić została by zachwiana równowaga w przyrodzie, wyginęła by część żab i ptaków (np. jaskółek), a co za tym idzie, zginęły by niektóre zwierzęta żywiące się żabami, ptakami itd..

7 Ptaki Grupa zwierząt żyjąca w lesie, która żywi się najczęściej mniejszymi ptakami, ssakami, lub ziarnami. Są potrzebne dlatego, że bez nich np. rozsypane nasiona mogły by zgnić. Ale po wydaleniu zjedzonego i niestrawionego nasiona przez ptaki, nasiono z nawozem naturalnym urośnie szybciej.

8 Ekolodzy Są „Eko”, dbają o przyrodę bardziej od innych, ponieważ w ekologii odkryli sens życia. Starają się zrozumieć funkcjonowanie przyrody i nauczyć innych szacunku roślin i zwierząt.

9 Harcerze Szósty punkt prawa harcerskiego mówi, że „Harcerz szanuje przyrodę i stara się ją poznać”. Harcerze starają się więc żyć w zgodzie z przyrodą, latem sadzą drzewa a zimą dokarmiają zwierzęta. Prawdziwy harcerz nigdy nie niszczy przyrody!

10 Przyjacielem lasu może być każdy człowiek, trzeba tylko przestrzegać odpowiednich zasad: - Nie hałasować; - Nie śmiecić; - Nie płoszyć zwierząt; - Zasada najważniejsza : zachwycać się pięknem lasu i jego mieszkańców;


Pobierz ppt "Michał Rogala. Przyjaciele lasu Przyjaciółmi lasu są przede wszystkim zwierzęta, które go zamieszkują. One najbardziej szanują las, ponieważ jest ich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google