Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Real Madryt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Real Madryt."— Zapis prezentacji:

1 Real Madryt

2 Drużyna Real Madryt 2012 rok
1 Cassilas 2 Peppe 3 Alonso 4 Khedira 5 Carvalho 6 Ronaldo 7 Marcelo 8 Di Maria 9 Arbeloa 10 Higuain 11 Ozil

3 Real Madrid Club de Fútbol – hiszpański klub sportowy istniejący od 1902 roku.
Słynie z sukcesów istniejącej od chwili założenia drużyny piłkarskiej, która trzydzieści dwa razy zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, dziewięć razy Puchar Europy, a także wiele innych trofeów, w tym przyznany w 2000 roku przez FIFA tytuł najlepszego klubu w XX wieku. Od 1947 roku rozgrywa domowe mecze na stadionie Santiago Bernabéu, nazwanym na cześć byłego prezesa, za czasów którego klub zdobył najwięcej trofeów. Real Madryt odegrał ważną rolę w historii hiszpańskiej i światowej piłki nożnej to z inicjatywy jego działaczy powołano Copa del Rey. Klub reprezentował również Hiszpański Związek Piłki Nożnej, stając się jednym z współzałożycieli FIFA w 1904 roku.W 1928 roku znalazł się w pierwszym zestawie drużyn tworzących Primera División, zaś w 1955 roku stał się jedną z drużyn biorących udział w pierwszej edycji Pucharu Europy, którą następnie wygrał, broniąc później trofeum cztery razy z rzędu. Kibiców pasjonuje również jego wypełniona podtekstami polityczno-historycznymi rywalizacja z FC Barcelona. Głównym sponsorem sekcji piłkarskiej jest największa na świecie firma bukmacherska bwin.com, która znajduje się na koszulkach "Los Blancos". Inni oficjalni sponsorzy drużyny to producent bezalkoholowych napojów gazowanych Coca-Cola, firma odzieżowa Adidas, firma samochodowa Audi, linie lotnicze Emirates oraz browar Mahou. Według rankingu firmy Deloitte Real Madryt jest najbogatszym klubem piłkarskim na świecie. Garnitury zawodnikom Realu Madryt dostarcza firma Hugo Boss. Na mecze "Królewscy" podróżują arabskimi liniami lotniczymi Emirates.

4 Santiago Bernabeu Estadio Santiago Bernabéu to stadion piłkarski w stolicy Hiszpanii, Madrycie. Jest macierzystym obiektem Realu Madryt, mecze rozgrywa na nim także reprezentacja Hiszpanii. 22 maja 2010 roku odbył się tu 55. finał Ligi Mistrzów UEFA 22 czerwca 1944 roku ówczesny prezes Realu Madryt, Santiago Bernabéu, uzyskał kredyt bankowy na budowę nowego stadionu dla swojego klubu. 5 września dokonano uroczystego wyboru projektu nowego obiektu – miał pomieścić widzów, z czego 27645 na miejscach siedzących i na stojących. Łącznie 9125 osób miało mieć możliwość zajęcia miejsca pod dachem.

5 Stadion Realu Madryt Santiago Bernabeu

6 Najlepszy zawodnik Realu Madryt Cristiano Ronaldo
Najlepszy zawodnik Realu Madryt Cristiano Ronaldo. Król strzelców w sezonie 2011/2012r. Piłkarz grający na pozycji lewego pomocnika, który stanowi podstawę drużyny Realu Madryt. Zawodnik, który grał wczesniej w Sportingu Lizbona oraz w zespole z którym wygrał Ligę Mistrzów Manchester United.

7 Trener Realu Madryt Jose Mourinho
José Mourinho ur. 26 stycznia 1963 roku w Setúbal–portugalski trener i były piłkarz. Prowadzi klub hiszpańskiej Primera División, Real Madryt. W 2000 roku podjął pierwszą samodzielną pracę jako trener i zaliczył udane okresy pracy. 28 maja 2010 roku, Mourinho objął drużynę Realu Madryt, podpisując z królewskimi 4-letni kontrakt, stając się jednocześnie najlepiej zarabiającym trenerem świata. Trener Realu Madryt Jose Mourinho

8 Zdobycie pucharów Hiszpanii przez Real

9 Kibice Królewskich Real Madryt to klub mogący się poszczycić największą liczbą kibiców w Europie. Jest ich około dwudziestu milionów, z czego połowa mieszka w Hiszpanii, zaś ich liczba w skali świata to ponad 228 milionów

10 Wykonał Bartosz Nowowiejski


Pobierz ppt "Real Madryt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google