Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak zaradzić szkolnym niepowodzeniom w ortografi? Czy chcecie nauczyć się swobodnego pisania trudnych wyrazów? Jeśli tak to zapraszamy na prezentację.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak zaradzić szkolnym niepowodzeniom w ortografi? Czy chcecie nauczyć się swobodnego pisania trudnych wyrazów? Jeśli tak to zapraszamy na prezentację."— Zapis prezentacji:

1

2 Jak zaradzić szkolnym niepowodzeniom w ortografi? Czy chcecie nauczyć się swobodnego pisania trudnych wyrazów? Jeśli tak to zapraszamy na prezentację.

3

4  Mucha  Puchacz  Pchła  Chomik  Cicho  Kichnięcie  Chusteczka  Dach

5  „Rz” wymienia się na „r” np.:  Rowerze-rower,  Morze-morski  Trzy-trójka,  Traktorzysta- traktor  Orzeł-orła,  Marzec-marcowy  Dworzec-dworca

6 „Rz” piszemy w wyrazach zakończonych na : „-arz” i „-erz” np. w nazwach zawodów:  Lekarz  Malarz  Dziennikarz i w wyrazach typu:  Kalendarz  Twarz  wachlarz

7 „Rz” piszemy po spółgłoskach: p, b, t, d, k, g, j, w, ch np.:  Przygoda  Brzeg  Trzy wyjątki Wyjątkowo piszemy „sz” po spółgłoskach p, k, w w wyrazach: pszczoła, kształt, wszystko.

8 Piszemy „ż”, gdy wymienia się na „g” np.:  Dróżka – droga  Książka –księga  Uważny –uwaga  Koleżanka -kolega

9  Jeż  Żelazko  Nożyczki  Łyżka  Żółw  Wąż  Żaba  żyrafa

10 Piszemy „u” na początku i na końcu wyrazów np.:  Usta  Ucho  Wiatru  Domu Piszemy „u” w zakończeniach –uję, -ują, -ujesz np.: malują, budują.

11 „Ó” piszemy kiedy wymienia się na o, a, e np.:  Dół-doły  Wóz -wozy  Pióro -pierze  Krówka –krowa  Wiózł –wieźli  Kózka -koza

12 Piszemy „ó” w cząstkach: „-ów”, „-ówka”, „-ówna”, np.:  Kraków  makówka  żaglówka  parówka Wyjątki: wsuwka, zasuwka, skuwka

13


Pobierz ppt "Jak zaradzić szkolnym niepowodzeniom w ortografi? Czy chcecie nauczyć się swobodnego pisania trudnych wyrazów? Jeśli tak to zapraszamy na prezentację."

Podobne prezentacje


Reklamy Google