Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputer. Bez niego trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Dziś pokaże z czego się składa. Autor Michał.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputer. Bez niego trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Dziś pokaże z czego się składa. Autor Michał."— Zapis prezentacji:

1 Komputer. Bez niego trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Dziś pokaże z czego się składa. Autor Michał

2 Mówimy “serce komputera”. Prędkość komputera zależy od zegara procesora. Dziś na 2-u rdzeniowych procesorach lub na procesorach z technologią Hyper-Threading (tylko procesory Intel) dochodzi on nawet do 6 Ghz. Jeżeli mamy zamiar wymienić procesor musimy sprawdzić czy mamy dobrego Socketa czy Slota. Na rynku gurują dwaj produceńci: AMD i Intel.

3 Komputer przechowuje w niej tymczasowe dane np: screeny. Od niej zależy także czy dana gra będzie działać. Na dzisiejszych płytach głównych RAM możemy rozszerzyć nawet do 4096MB. Im większa pojemność pamięci RAM tym komputer może wykonywać więcej operacji naraz.

4 To w niej znajduje się: karta graficzna oraz muzyczna, RAM(y), procesor i wiele wiele innych części to do niej jest wszystko podłączone. Jest wielu producentów płyt głównych np: Abit, ASRock, Gigabyte, MSI. Ceny są różne.

5 Wyświetla obraz z komputera na monitor. Do niej podłączamy projektory, monitory czy nawet telewizory. Mają różne ilości pamięci czy taktowania rdzenia. Im szybsza i wydajniejsza karta tym gry i komputer szybciej chodzą. Silniki najsławniejszych firm: nVIDIA, ATI.

6 Najczęściej z płytą główną. Można także dokupić. Kupując patrzymy na bity.

7 Kupujemy patrząc na waty. Musimy dostosować go do swoich części. Od niego wychodzi przewód komputerowy do gniazdka.

8 Zwykły napęd bez możliwości oglądania filmów DVD. Nie ma opcji nagrywania. Odtwarza tylko zwykłe płyty CD.

9 Pozwala na nagrywanie płyt CD, CD-RW, VCD oraz na wszystkie inne formaty CD. Liderem jest LG. Ważny w niej jest bufor.

10 Pozwala na odczytywanie wszystkich płyt CD oraz DVD. Nie może wypalać krążków.

11 Nagrywarka dwuwarstwowa. Nagrywa dane nawet do 8GB. Obsługuje płytki DVD + i -. Nagrywa wszystkie rodzaje płyt.

12 W dziale tym pokaże elementy dodatkowe do komputera

13 To na nim widzimy system operacyjny, filmy, gry i programy. Monitory kupujemy na cale. Wyróżniamy monitory CRT, LCD i plazmowe. Monitor z obrazka ma 17 cali i jest z modeli LCD.

14 Bez niej nie moglibyśmy pisać na komputerze. Podłączamy ją fioletowego złącza (PS/2) lub bezpośrednio do portu USB (tylko nowsze modele). Są już klawiatury bezprzewodowe.

15 Służy do kierowania wskaźnikiem na monitorze. Istnieją także myszki bezprzewodowe. Podłączmy do zielonego wejścia (obok klawiatury) lub do USB (tylko nowsze modele). Niektóre wyposażone są w święcące rolki (scrolle). Wyróżniamy: optyczne (z laserem pod spodem) i kulkowe. Wada kulkowych to to, że brudzi się kulka.

16 Coś podobnego do stacji dyskietek. Jego dysk mieści 100MB, a zwykła dyskietka nie ma miejsca na pliki już o nawet do 2 MB. Zdjęcie zipowej dyskietki na slajdzie 22.

17 Wkładamy do niej dyskietki o pojemności niecałych 2 MB. Dysk do tego napędu patrz slajd 25.

18 Obowiązkowy sprzęt dla każdego ucznia. Drukuje dane z komputera. Tusze i atramenty slajd 25. Wyróżniamy drukarki: igłowe, laserowe i atramentowe.

19 W dziale tym pokaże akcesoria do sprzętu komputerowego.

20 Płyty CD-R są jednokrotnego zapisu. Możemy wypalić na nich filmy na VCD, zdjęcia, MP3, WMA oraz dane. Istnieją płyty o różnej pojemności a mianowicie: 650MB, 700MB i 750MB. Standardem jest 700MB. Na 700MB możemy nagrać 80min. muzyki lub filmu.

21 Technika taka sama jak w CD-R. Daje tylko możliwość wielokrotnego zapisu na płytę.

22 Mieści 4.7GB. Jednokrotnego zapisu. Wypala wszystkie formaty takie jak CD i kilka dodatkowych np: filmy (nie na (s)VCD).

23 Płyta DVD-RW jest wielokrotnego zapisu. Nagrywa na wolniejszych obrotach.

24 Aby uruchomić ZIPa 100 należy mieć odpowiedni napęd (patrz slajd 16). Mieści on 100MB. Działa podobnie jak dyskietka

25 Jest wkładana do napędu FDD 3,5. Jego zdjęcia na slajdzie 17.

26 Jeżeli kupujemy tusz musimy dobrać go do naszej drukarki. Przed założeniem należy przeczyścić dysze drukujące i zdjąć folię z nowego pojemnika z tuszem.

27 Aby w pełni korzystać z komputera trzeba mieć odpowiednie oprogramowanie. Zademonstruje je.

28 Bez systemu operacyjnego trudno byłoby obsługiwać komputer. Microsoft produkuje znane systemy Windows, ale istnieje także Linux (niektórzy mówią Pingwin[ek]). Oto systemy jakie wydał Microsoft: NT, 95, 98, 3.11 ME (Millenium), 2000, XP, XP Professional, XP Home Edition, XP Media Center Edition, 2003 Server, VISTA (Longhorm).

29 Aby móc nagrać muzykę czy film trzeba mieć dobry program. Nero firmy Ahead to doskonałe rozwiązanie nawet dla bardzo wymagających. Posiada aplikację Nero Start Smart która uprości wypalanie nawet niedoświadczonym.

30 Na komputerze w łatwy i przyjemny sposób możemy stworzyć swoją własną piosenkę. Najlepszymi rozwiązaniami są FruityLoops czy seria eJAY

31 Informacje – głowa Zdjęcia – Grafika Google Czas trwania prac – 6 dni Pomoc – brak Autor – Michał Lasecki Klasa – 6a


Pobierz ppt "Komputer. Bez niego trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Dziś pokaże z czego się składa. Autor Michał."

Podobne prezentacje


Reklamy Google