Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Las nie składa się z samych drzew. W Polskich lasach występują 4 podstawowe warstwy lasu: - Korony drzew - Podszyt (krzewy i młode drzewka) - Runo (rośliny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Las nie składa się z samych drzew. W Polskich lasach występują 4 podstawowe warstwy lasu: - Korony drzew - Podszyt (krzewy i młode drzewka) - Runo (rośliny."— Zapis prezentacji:

1

2 Las nie składa się z samych drzew. W Polskich lasach występują 4 podstawowe warstwy lasu: - Korony drzew - Podszyt (krzewy i młode drzewka) - Runo (rośliny zielone, grzyby) - Ściółka (opadłe liście, gałęzie, nasiona) BUDOWA LASU

3 Według mnie przyjacielem lasu jest moja mama Anna Korpencik, ponieważ … Karmi zwierzęta w trakcie zimy

4 Sprząta las ponieważ każdy gatunek drzewa jest bezcenny dla człowieka!

5 Szanuje zasady odpowiedniego zachowania w lesie Zasady zachowania się w lesie: - Zachowujcie się cicho, w lesie żyje wiele zwierząt nie przeszkadzajcie im; - Nie bawcie się ogniem, nie rozpalajcie ogniska – możecie spowodować pożar; - Nie zaśmiecajcie lasu (nie rzucajcie papierków, butelek); - Nie łamcie gałęzi drzew i krzaków.

6 Sadzi nowe drzewa

7 Nie niszczy roślin i nie depcze grzybów ponieważ są dla niej bogactwem wykorzystywanym w każdej dziedzinie życia

8 Tłumaczy innym jak trzeba zachowywać się w lesie UWAGA !!! BEZPIECZNE ZACHOWANIE W LESIE Chodź znanymi, oznaczonymi, utartymi szlakami, unikaj dzikich miejsc, w razie czego weź ze sobą mapę Zakładaj odpowiednie obuwie oraz strój NIE PODCHODŹ do łaszących się zwierząt, nie prowokuj zwierząt, które spotkasz na swojej drodze, mogą one być nosicielami WŚCIEKLIZNY Zbieraj tylko znane gatunki grzybów, unikaj zbierania GRZYBÓW BLASZKOWATYCH, GDYŻ MOGĄ BYĆ TRUJĄCE Po każdym powrocie z lasu oglądaj dokładnie ciało i skórę głowy, czy „nie przyniosłeś” z lasu jakiegoś owada/robaczka (np. KLESZCZA), wykąp się

9 Bierzcie przykład z mojej mamy i tak jak ona zostańcie przyjaciółmi lasu

10 Dziękuję za uwagę Wykonał: Paweł Korpencik kl. VI Zespół Szkół im. płk. Fr Nullo w Krzykawie


Pobierz ppt "Las nie składa się z samych drzew. W Polskich lasach występują 4 podstawowe warstwy lasu: - Korony drzew - Podszyt (krzewy i młode drzewka) - Runo (rośliny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google