Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Monika Fijołek klasa 6B. BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Surfowanie w internecie może być świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Monika Fijołek klasa 6B. BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Surfowanie w internecie może być świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą."— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Monika Fijołek klasa 6B

2 BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Surfowanie w internecie może być świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą spędzania czasu Należy jednak zawsze pamiętać o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą czatowanie, korzystanie z komunikatora internetowego czy udzielanie się na forach dyskusyjnych

3 ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU 1.Bądź dyskretny. Informacje, które publikujesz stają się publiczne i widoczne dla wszystkich. 2.Nie wstawiaj informacji ani obrazków, których nie chcesz udostępniać całemu światu, gdyż mogą one zostać przekazane dalej!

4 ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU 3.Bądź anonimowy. Nie dziel się prywatnymi lub osobistymi informacjami. 4.Nigdy nie zamieszczaj ani nie wysyłaj czegokolwiek, co może posłużyć do zlokalizowania ciebie lub innej osoby np. imienia i nazwiska, adresu e-mail, czy też adresu domowego lub numeru telefonu.

5 5.Zachowaj prywatność. 6. Nigdy nie udostępniaj haseł lub podpowiedzi do nich. ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

6 7.Zachowaj dystans. Nie organizuj spotkań z przypadkowymi osobami poznanymi w sieci. 8. Jeśli zdecydujesz się na spotkanie, spotykaj się wyłącznie w bezpiecznych i publicznych miejscach. 9.Poproś rodziców lub opiekunów o pozwolenie i weź ich ze sobą.

7 ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU 10.Bądź uprzejmy. Nie wdawaj się w zbędne dyskusje z natrętnymi osobami. Jeśli ktoś cię obraża, po prostu odejdź od komputera. Powiadom dorosłego lub administratora o danej osobie i jej zachowaniu.

8 ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU 11.Uważaj na wirusy. Nie otwieraj, nie odpowiadaj i nie przesyłaj dalej e-maili, czy też wiadomości z komunikatora, jeśli nie znasz osoby wysyłającej i nie sprawdziłeś zawartości programem antywirusowym. Może ona zawierać niebezpieczne oprogramowanie (takie jak spyware, czy wirusy) lub być obraźliwa.

9 ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU 12.Zachowaj bezpieczeństwo. Używaj oprogramowania zabezpieczającego (np. skanerów antywirusowych). 13.Upewnij się, że system operacyjny jest zaktualizowany i zabezpieczony na wypadek, gdyby e-mail nieumyślnie zainfekował twój komputer.

10 ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU 14.Uważaj! Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdą, prawdopodobnie nią nie jest! Sprawdzaj fakty, jeśli czegoś nie jesteś pewny.

11 ŻYCZĘ WSPANIAŁEJ I BEZPIECZNEJ ZABAWY W SIECI! DZIĘKUJĘ


Pobierz ppt "BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Monika Fijołek klasa 6B. BEZPIECZEŃSTWO W SIECI Surfowanie w internecie może być świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google