Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor prezentacji: Maksymilian Rembowski kl. 4A, SP nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor prezentacji: Maksymilian Rembowski kl. 4A, SP nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku."— Zapis prezentacji:

1 Autor prezentacji: Maksymilian Rembowski kl. 4A, SP nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku

2 Cześć żabko ! - powiedz mi kto jest przyjacielem lasu?

3 -Wszyscy ludzie którzy kochają przyrodę, rośliny i zwierzęta, a w szczególności: strażnicy przyrody, leśniczy, ludzie pomagający sadzić iglaki i dokarmiać zwierzęta w lesie w czasie zimy oraz ci, którzy chronią piękne tereny Biedroneczko: przyjaciółmi lasu są:

4 Wiewióreczko: lasy oczyszczają powietrze, zatrzymują pyły i gazy, dzięki nim mamy czyste powietrze

5  Produkuje tlen potrzebny do życia  Zmniejsza ilość dwutlenku węgla  Tłumi hałas Przyjaciele lasu chronią go, gdyż las:

6 - dostarczają ziół, grzybów, owoców i zwierzynę łowną - dostarczają materiału budulcowego Przyjaciele lasu są wdzięczni mu za to, że lasy:

7 - żyją tam zwierzęta, - zmieniają się złotem jesieni i bielą zimy, każdą porą roku, - pięknie pachną, - są miejscem wypoczynku, nas – ludzi. Kochamy lasy ponieważ:

8 Nigdy nie płosz zwierząt w lesie i nie rzucaj kamieniami, może spotka cię nagroda i ujrzysz z bliska stado łani.

9 Przyjaciel nigdy nie zawiedzie natury - jest jego częścią. Przyjaciel dzięki lasowi oddycha, ma pokarm, ma gdzie odpoczywać i marzyć. Prawdziwy przyjaciel lasu - nigdy nie pali ognisk, nie śmieci, nie krzyczy. W lesie niech w spokoju wiodą żywot nasi mali przyjaciele: żuczki, chrząszcze i ślimaczki, weź na ręce i przenieś je w bezpieczne miejsce.


Pobierz ppt "Autor prezentacji: Maksymilian Rembowski kl. 4A, SP nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google