Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?. Stowarzyszenie zrzeszające ludzi w różnym wieku i różnych zawodów. To ludzie: kochający las i przyrodę, dla którym dobro.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?. Stowarzyszenie zrzeszające ludzi w różnym wieku i różnych zawodów. To ludzie: kochający las i przyrodę, dla którym dobro."— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?

2 Stowarzyszenie zrzeszające ludzi w różnym wieku i różnych zawodów. To ludzie: kochający las i przyrodę, dla którym dobro naszych lasów jest najważniejsze. Troszczą się o to, aby ich dzieci i wnuki mogły również korzystać z dobrodziejstw przyrody.

3

4 Zatrzymują pył i kurz, oczyszczają powietrze, mają największy udział w produkcji tlenu. Wydzielają do atmosfery olejki eteryczne, substancje bakteriobójcze (fitoncydy) – sosna, jodła, świerk, jałowiec. Stanowią bazę i miejsce do życia dla zwierząt. Wpływają na temperaturę powietrza, wilgotność i klimat.

5

6 Dżdżownica zjada: obumarłe szczątki roślin, np. liście drzew, a nawet zwierząt- odchody zwierząt, ziemię ze znajdującymi się w niej mikroorganizmami.

7 Dzięki temu, co dżdżownice zjadają i wydalają, użyźniają glebę - wzbogacają ją w sole mineralne, np. w związki azotu, którego rośliny potrzebują, a nie potrafią pobrać z powietrza. Dzięki drążonym przez dżdżownice korytarzom, wody podziemne dostają się bliżej powierzchni ziemi, dzięki temu staje się ona bardziej wilgotna.

8 Mieszkańcy lasu – bobry: wywierają szczególny wpływ na las, wznoszą tamy, żeremia i ścinają drzewa. Przez co zwiększają powierzchnię obszarów podmokłych w lasach i przyczyniają się do wzrostu bioróżnorodności.

9  kocham las,  pogłębiam wiedzę na temat lasów,  wspomagam dokarmianie leśnych zwierząt,  biorę udział w ogólnopolskiej akcji mającej na celu przybliżenie wiedzy o polskich lasach oraz ludziach, którzy o nie dbają- "Dni Przyjaciół Lasu” rozpoczną się w kwietniu 2015 r. Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Polski. Piotr Kamiński

10 27-600 Sandomierz ul. Leszka Czarnego 38 Tel. 605446763 19.07.2002 Szkoła Podstawowa nr 2 27-600 Sandomierz ul. Mickiewicza 9 Tel/fax 158322575


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?. Stowarzyszenie zrzeszające ludzi w różnym wieku i różnych zawodów. To ludzie: kochający las i przyrodę, dla którym dobro."

Podobne prezentacje


Reklamy Google