Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pewnego dnia w Krainie Witaminek zdarzyła się straszna historia!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pewnego dnia w Krainie Witaminek zdarzyła się straszna historia!"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Pewnego dnia w Krainie Witaminek zdarzyła się straszna historia!

4 Zabrakło w cytrynie witaminy C, a w innych owocach i warzywach też nie było w ogóle witamin.

5 Co za straszne rzeczy się tam działy! Mała Witaminka została zaatakowana przez Czekoladowe Ludki. Próbowała się obronić, ale marnowała tylko swoje siły.

6 Król Witaminus, kiedy dowiedział się o tym, wydał rozkaz: - Niech Marchewka z Bananem idą do Czarodzieja Błonnika! Gdy tam dotrą mają go poprosić o magiczny pył, który sprawi, że pokonamy Czekoladowe Ludki!

7 Marchewka z Bananem natychmiast wyruszyli do Krainy Zdrowia (gdyż właśnie tam mieszka Czarodziej Błonnik). Szli 1732 lata, a może nawet jeszcze dłużej, ale nie zwlekali. W końcu dotarli na miejsce i szybko pobiegli do Czarodzieja Błonnika. Poprosili go o magiczny pył, ale się nie zgodził. - Nie mogę wam dać tego pyłu, gdyż jest on chroniony przez Witaminowe Ludki- powiedział.- Jeśli bardzo pragniecie go dostać, to zdradzę wam tajemnicę: magiczny pył można zdobyć w jeden, jedyny sposób - trzeba wygrać konkurs o zdrowej żywności.

8 Marchewka i Banan nie mieli wyjścia - musieli wygrać konkurs i zdobyć pył! Nadszedł dzień konkursu. Brały w nim udział Marchewka, Banan, Por, Jabłko, Seler, Wiśnia i różne inne owoce i warzywa. Ale tylko Marchewka i Banan chciały zdobyty pył przekazać na ważniejsze rzeczy. Reszta uczestników chciała go dla siebie, tak jak Czereśnia, która marzyła o poprawieniu sobie koloru, żeby być smaczniejszą.

9 Po dwóch godzinach konkursu jurorzy ogłosili werdykt: Konkurs wygrywają Marchewka i Banan!!! Marchewka z Bananem wspólnie odebrali nagrodę, którą był magiczny pył i razem pobiegli do Krainy Witaminek.

10 Kiedy doszli na miejsce poszli do Króla Witaminusa, który bardzo się ucieszył ze zdobytej nagrody. Król, który był również czarodziejem, natychmiast wypowiedział zaklęcie: Abrakadabra! Hokus-pokus! Bęc! Witaminki dla dziewczynki i nie tylko!

11 Ale... to nie pomogło. Bo pomóc możecie wy!!! Odżywiajcie się zdrowo, a Czekoladowe Ludki znikną. Kilka dni później Witaminki odkryły, że pokonały Czekoladowe Ludki.

12 Wszyscy żyli długo i szczęśliwie bez czekolady i zawsze pilnowali, by wszystkie dzieci zdrowo się odżywiały: jadły dużo owoców i warzyw.


Pobierz ppt "Pewnego dnia w Krainie Witaminek zdarzyła się straszna historia!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google