Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szczęście to…..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szczęście to….."— Zapis prezentacji:

1 Szczęście to….

2 Póki mamy wszystko, czego oczekujemy od życia (rodzinę, pracę, pieniądze), potrafimy być szczęśliwi. Gdy jednak w naszym życiu zaczyna czegoś brakować (np. mamy za mało pieniędzy, albo żyjemy samotnie), zaczynają się kłopoty. Wtedy zaczynamy czuć się coraz gorzej, stajemy się nieszczęśliwi.

3 Droga do szczęścia jest jak drabina, której szczeblami są: radość, smutek, ból, cierpienie, wiara w Boga, czyjś uśmiech, pomocna dłoń bliźniego.

4 DOM, RODZINA Wielu ludzi za największe szczęście uważa posiadanie rodziny, bliskich i krewnych. To właśnie obecność najbliższych jest największym szczęściem dla ludzi i obcowanie z nimi daje im największą radość. Bo czym byłby dom bez ludzi, pustym budynkiem bez życia, bez duszy! To ludzie sprawiają że dom żyje, że przestaje być tylko rzeczą. Każdy wielokrotnie powraca pamięcią do domu rodzinnego i z ogromnym sentymentem wspomina swoje beztroskie dzieciństwo i takową młodość spędzoną w domu rodzinnym!

5 Wartość domu i rodziny nie zmienia się, już od wieków ludzie osiągają szczęście poprzez zakładanie swojej własnej rodziny i poświęcaniu się jej. Słynny poeta i wieszcz Jan Kochanowski dla swojej rodziny zrezygnował z życia na królewskich dworach, osiadł w Czarnolesie, gdzie wiódł szczęśliwe, spokojne życie otoczony rodziną, przyjaciółmi i rozkoszując się pięknem przyrody tworzył wspaniałe dzieła.

6 Zdrowie Dobre zdrowie nie tyle daje nam szczęście, ile otwiera nam do niego drogę sprawia, że możemy być szczęśliwi na wszystkich poziomach swojego życia. Niejednokrotnie jest tak, że choć wszystko się nam dobrze układa, jesteśmy zdrowi, nie mamy kłopotów finansowych, nie mamy problemów ani żadnych większych zmartwień to marudzimy i narzekamy, że jesteśmy nieszczęśliwi, podczas gdy tysiące ludzi na świecie żyje z wyrokiem i jest już dla nich za późno na odczuwanie radości i bycie szczęśliwym

7 „Przyjaźń jest chyba największym darem, jaki mądrość może ofiarować, aby uczynić szczęśliwym całe życie” Epikur „Prawdziwy przyjaciel to nie ten, kto osusza łzy twoje, ale ten, kto nie pozwala ci ich wylewać."

8

9 Pieniądze Pieniądze to dla niektórych duże szczęście,
chodź przysłowie mówi „pieniądze szczęścia nie dają” jednak bez nich też można Być szczęśliwym.

10 Szczęścia nie znajdziesz ani w błękicie nieba, ani w bezmiarze łąk
Szczęścia nie znajdziesz ani w błękicie nieba, ani w bezmiarze łąk. Szczęście znajdziesz w zasięgu ręki w samym sobie Katarzyna Rajewska

11 „Jeżeli człowiek rozgląda się uważnie to znajdzie swoje szczęście bowiem chodź ono jest ślepe to przecież nie jest niewidoczne” Francis Bacon

12 Szczęście to miłość

13 Szukaj powodów do radości
Wypatruj dobrych chwil w życiu, nie narzekaj na pogodę, ciesz się każdą drobnostką i wykorzystuj każdy pretekst, by się pośmiać. Traktuj dobre samopoczucie jako sposób na życie. Jeśli uwierzysz, że życie może być piękne i satysfakcjonujące - takie się stanie.

14 więc nie zapominajmy o tym, że...

15 Życie cudem jest

16 Prezentacje wykonał: Paszek Marcin Informatyka sem. V Gr.I lab II


Pobierz ppt "Szczęście to….."

Podobne prezentacje


Reklamy Google