Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Procesor-Procesor jest urządzeniem cyfrowym, mózg komputera, najważniejsza część komputera. Procesor znajduje się w gnieździe tzw. Socket lub slot na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Procesor-Procesor jest urządzeniem cyfrowym, mózg komputera, najważniejsza część komputera. Procesor znajduje się w gnieździe tzw. Socket lub slot na."— Zapis prezentacji:

1

2  Procesor-Procesor jest urządzeniem cyfrowym, mózg komputera, najważniejsza część komputera. Procesor znajduje się w gnieździe tzw. Socket lub slot na płycie głównej pod wiatrakiem i radiatorem. Jego rola to przetwarzanie informacji i nadzorowanie pracą wszystkich podłączonych w komputerze urządzeń.

3  Socket- Jest to podstawka kwadratowa z dźwignią zaciskową w której montuje się procesor. Slot- Gniazdo w którym montuje się procesor podobnie jak kartę rozszerzającą jest podobna do gniazd sloty PCI, ISA, AGP

4  Chłodzenia pasywne - P ierwszym stosowanym sposobem ułatwiającym wymianę ciepła poprzez zwiększenie powierzchni wymiany jest radiator. Radiator montuje się na powierzchni procesora za pomocą specjalnej pasty termo przewodzącej i przy pomocy zatrzasków, które się zapinają na za trzepach gniazda Socket. tym sposobie chłodzenia wykorzystuje się radiator z wentylatorem. obracający się wentylator wymusza większy przepływ powietrza. Wentylatory są przykręcane na powierzchni radiatora.  Chłodzenie aktywne -tym sposobie chłodzenia wykorzystuje się radiator z wentylatorem. obracający się wentylator wymusza większy przepływ powietrza. Wentylatory są przykręcane na powierzchni radiatora. cieczą-W chłodzeniu cieczą używa się specjalnego płynu (tzw. woda destylowana) oraz sprzętu montażowego składającego się z pompki, zbiornika, rurek, bloków wodnych, chłodnica (radiator + wentylator) itp. Który się montuje wewnątrz komputera  Chłodzenie cieczą-W chłodzeniu cieczą używa się specjalnego płynu (tzw. woda destylowana) oraz sprzętu montażowego składającego się z pompki, zbiornika, rurek, bloków wodnych, chłodnica (radiator + wentylator) itp. Który się montuje wewnątrz komputera

5 Prezentację przygotował XYZ.


Pobierz ppt " Procesor-Procesor jest urządzeniem cyfrowym, mózg komputera, najważniejsza część komputera. Procesor znajduje się w gnieździe tzw. Socket lub slot na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google