Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KWAŚNE OPADY- to opady deszczu, śniegu, gradu oraz mgła o odczynie kwaśnym (pH do 4-4,5) powstające w wyniku pochłaniania przez kropelki wody gazowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KWAŚNE OPADY- to opady deszczu, śniegu, gradu oraz mgła o odczynie kwaśnym (pH do 4-4,5) powstające w wyniku pochłaniania przez kropelki wody gazowych."— Zapis prezentacji:

1

2 KWAŚNE OPADY- to opady deszczu, śniegu, gradu oraz mgła o odczynie kwaśnym (pH do 4-4,5) powstające w wyniku pochłaniania przez kropelki wody gazowych zanieczyszczeń powietrza tworzących z nią kwasy.

3 Człowiek: - Elektrownie cieplne - Zakłady przemysłowe - Spaliny samochodowe - Błędy w rolnictwie

4 Natura: -Wybuchy wulkanów -Wyładowania atmosferyczne

5

6 S += S + O 2 SO 2 S O O O O siarka tlen tlenek siarki (IV)

7 SO 2 + H 2 O H 2 SO 3 tlenek siarki(IV) woda kwas siarkowy(IV) += S S O O O O O O H H H H

8 SKUTKI KWAŚNYCH OPADÓW to m.in.: - choroby roślin i zwierząt; - zakwaszenie gleby; - niszczenie zabytkowych budowli Kwaśne deszcze atakują głównie drzewa iglaste

9 Wysuszanie roślin przez ich nadmierne parowanie przez niszczenie ich warstwy Wypłukiwanie z liści Ca i Mg co prowadzi do ich opadania

10 Niszczenie lasów przez wyjałowienie gleb Wyginięcie ryb Zakwaszenie środowiska Straty na obszarach leśnych

11 WYMIERANIE LASÓW ZAGŁADA LASÓW I NISZCZENIE POMNIKÓW Kwaśnego deszczu nie można gołym okiem odróżnić od zwykłych opadów, ale jego wpływ na środowisko naturalne można łatwo zauważyć.


Pobierz ppt "KWAŚNE OPADY- to opady deszczu, śniegu, gradu oraz mgła o odczynie kwaśnym (pH do 4-4,5) powstające w wyniku pochłaniania przez kropelki wody gazowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google