Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jej ciało jest złożone z pierścieni. Można ją spotkać w ziemi na łące, polu lub w lesie. Wykopuje korytarze w ziemi i w ten sposób przyczynia się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jej ciało jest złożone z pierścieni. Można ją spotkać w ziemi na łące, polu lub w lesie. Wykopuje korytarze w ziemi i w ten sposób przyczynia się."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Jej ciało jest złożone z pierścieni. Można ją spotkać w ziemi na łące, polu lub w lesie. Wykopuje korytarze w ziemi i w ten sposób przyczynia się do spulchniania ziemi i napowietrzania jej.

5 Dzięcioł w literaturze nazywany jest,,lekarzem drzew”, ponieważ wykuwa w drzewach dziury i wyjada z nich szkodniki takie jak korniki i mrówki.

6 Latem sikorka modra zjada owady i wiele innych szkodników. Nie odlatuje na zimę, więc musi być dokarmiana nasionami i tłuszczem(np. słoniną).

7 Występują w licznych grupach. W lesie są bardzo ważne, ponieważ zjadają owady, ich larwy oraz poczwarki. Budują podziemne gniazda. Przyczyniają się do spulchniania gleby oraz są pokarmem dla ptaków, np.: dzięcioła..

8 Biedronka żywi się mszycami. W ten sposób przyczynia się do zwalczania tych szkodników. Dorosła biedronka zjada dziennie kilkadziesiąt mszyc i innych owadów. DZIK Dziki są bardzo ważne w lesie. Gdy poszukują pokarmu niszczą wierzchnią warstwę gleby i spulchniają ziemię. Zjadają larwy i wiele innych szkodników.

9 PAN LEŚNICZY Opiekuje się zwierzętami leśnymi. Zimą dokarmia zwierzęta. Zajmuje się drzewami, krzewami i wszystkimi innymi roślinami w lesie. Jest przyjacielem roślin i zwierząt.


Pobierz ppt "Jej ciało jest złożone z pierścieni. Można ją spotkać w ziemi na łące, polu lub w lesie. Wykopuje korytarze w ziemi i w ten sposób przyczynia się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google