Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KTO JEST PRZYJACIELEM LASU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU"— Zapis prezentacji:

1 KTO JEST PRZYJACIELEM LASU

2 LAS

3 WIEWIÓRKA Wiewiórka mieszka w dziuplach w koronach drzew
WIEWIÓRKA Wiewiórka mieszka w dziuplach w koronach drzew. Jest aktywna w dzień. Jej pożywienie to: nasiona, grzyby, owoce a także owady i jaja . Gromadzi zapasy na zimę zakopując nasiona – w ten sposób przyczynia się do rozsiewania nasion drzew.

4 DŻDŻOWNICA ZIEMNA Jej ciało jest złożone z pierścieni. Można ją spotkać w ziemi na łące, polu lub w lesie. Wykopuje korytarze w ziemi i w ten sposób przyczynia się do spulchniania ziemi i napowietrzania jej.

5 DZIĘCIOŁ CZARNY Dzięcioł w literaturze nazywany jest ,,lekarzem drzew”, ponieważ wykuwa w drzewach dziury i wyjada z nich szkodniki takie jak korniki i mrówki.

6 SIKORKA MODRA Latem sikorka modra zjada owady i wiele innych szkodników. Nie odlatuje na zimę, więc musi być dokarmiana nasionami i tłuszczem(np. słoniną).

7 MRÓWKI Występują w licznych grupach. W lesie są bardzo ważne, ponieważ zjadają owady, ich larwy oraz poczwarki. Budują podziemne gniazda. Przyczyniają się do spulchniania gleby oraz są pokarmem dla ptaków , np.: dzięcioła. .

8 BIEDRONKA Biedronka żywi się mszycami. W ten sposób przyczynia się do zwalczania tych szkodników. Dorosła biedronka zjada dziennie kilkadziesiąt mszyc i innych owadów. DZIK Dziki są bardzo ważne w lesie. Gdy poszukują pokarmu niszczą wierzchnią warstwę gleby i spulchniają ziemię. Zjadają larwy i wiele innych szkodników.

9 PAN LEŚNICZY Opiekuje się zwierzętami leśnymi. Zimą dokarmia zwierzęta. Zajmuje się drzewami, krzewami i wszystkimi innymi roślinami w lesie. Jest przyjacielem roślin i zwierząt.


Pobierz ppt "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google