Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mechatronika jest Mechatronika jest szybko rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną wiedzy, stanowiącą połączenie takich dyscyplin, jak:  mechanika.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mechatronika jest Mechatronika jest szybko rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną wiedzy, stanowiącą połączenie takich dyscyplin, jak:  mechanika."— Zapis prezentacji:

1

2 Mechatronika jest Mechatronika jest szybko rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną wiedzy, stanowiącą połączenie takich dyscyplin, jak:  mechanika  elektronika  informatyka  automatyka  robotyka

3

4  Wielu z nas fascynuje świat robotów, marzymy, aby zastąpiły nas w niektórych pracach. Ciekawią nas inteligentne procesy, nie wyobrażamy sobie już życia bez zautomatyzowanych linii produkcyjnych, samochodów, samolotów, satelitów, nowocześnie wyposażonych sal operacyjnych, itp. Chcemy aby urządzenia wyręczały nas w wielu pracach. Właśnie tym zajmuje się mechatronika.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 Przenośny system pomiaru drgań Nadzorowanie drgań robotów przemysłowych

18  Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej powstał w 1962 r. pod nazwą Wydział Mechaniki Precyzyjnej. W 1996 r. przemianowany na Wydział Mechatroniki.

19

20 Marsjańskie łaziki z Polski zajęły dwa pierwsze miejsca w prestiżowych, międzynarodowych zawodach University Rover Challenge rozgrywanych w USA. Zwyciężył Hyperion zespołu z Politechniki Białostockiej, a drugi był Scorpio III z Politechniki Wrocławskiej.

21

22 Kirobo. Robo-nadzieja japońskich kosmonautów Kirobo. Robo-nadzieja japońskich kosmonautów  Kirobo ma 34 cm wysokości i waży ok. 1 kg. Jak twierdzą naukowcy, robot posiada zdolność uczenia się w trakcie rozmów. Dodatkowo może kontrolować swoje ciało w stanie nieważkości. W języku japońskim "kibo" oznacza nadzieję. Kirobo - a więc robo-nadzieja - rozpoczął swoją kosmiczną misję 4 sierpnia 2013 roku, wtedy został wystrzelony na orbitę z centrum kosmicznego Tanegashima.

23

24 Sztuczna inteligencja wciąż ma duże problemy z właściwym imitowaniem zachowań dorosłych, ale to mechaniczne niemowlę stworzone na potrzeby jednego z brytyjskich seriali, pokazuje, że z dziećmi może być łatwiej. Jego ruch niepokojąco (ale i fascynująco) przypominają ruch żywego niemowlaka

25 Bolid waży tylko 200 kg, ma 70 koni i jeździ z prędkością 180 km/h. Studenci Politechniki Wrocławskiej stworzyli bolid, który już latem będzie się ścigał na słynnym torze Formuły 1 Silverstone.

26 W Kinszasie, stolicy Demokratycznej Republiki Konga, można zobaczyć pierwsze roboty, które kierują ruchem zamiast policjantów.

27 Specjalność automatyka i sterowanie p Nasza szkoła w bieżącym roku wdraża projekt „Mechatronika jako praktyczne zastosowanie innowacyjnej myśli i działań uczniów gimnazjów dla edukacji i budowy przyszłych kadr inżynieryjno-technicznych” Projekt obejmuje testowanie i wdrażanie innowacyjnych programów nauczania dla gimnazjów w trzech komponentach: Zajęcia techniczne z implementacją mechatroniki, Mechatronika, Młodzieżowy Klub Techniki.

28  Założeniem projektu jest wprowadzenie i szerokie zastosowanie na zajęciach szkolnych najnowocześniejszego i przyszłościowego narzędzia edukacji, jakim są zestawy robotów skonfigurowane ze szkolnymi pracowniami komputerowymi. Nowatorska jest także metoda nauczania przez maksymalną aktywność uczniów - ich bezpośredni i twórczy udział w doświadczeniach i zajęciach praktycznych.

29  Rozpoznawanie urządzeń technicznych i rozumienie ich działania.  Opracowanie koncepcji rozwiązań typowych problemów technicznych oraz przykładowych rozwiązań konstrukcyjnych.  Planowanie pracy o różnym stopniu złożoności, przy różnych formach organizacyjnych pracy.  Bezpieczne posługiwanie się narzędziami i przyrządami.

30  W ramach projektu szkoła otrzymuje na stałe kompletne wyposażenie pracowni mechatroniki (w tym zestawy robotów, komplety pomocy dydaktycznych i narzędzi dla nauczycieli i uczniów).

31

32

33  https://sites.google.com/site/mechatronikamk/galeria/zdjecia  http://nt.interia.pl/raport-wojna-przyszlosci/lotnictwo/news-taranis-polautonomiczny-dron-o- zasiegu- miedzykontynentalnym,nId,943816?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox  ciekawostki,49/kirobo-robo-nadzieja-japonskich-kosmonautow,91891,1,0.html  robotyedukacyjne.pl  niewiarygodne.pl/query,ciekawostki,szukaj.html‎  https://www.google.pl/search?h  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mechatronika  http ;/Mechatronika /grafika.pl


Pobierz ppt "Mechatronika jest Mechatronika jest szybko rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną wiedzy, stanowiącą połączenie takich dyscyplin, jak:  mechanika."

Podobne prezentacje


Reklamy Google