Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GRUNGE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GRUNGE."— Zapis prezentacji:

1 GRUNGE

2 Grunge to styl muzyczny, który pojawił się w połowie lat osiemdziesiątych i swoim brzmieniem nawiązywał do rocka lat sześćdziesiątych jednak ma bardziej agresywny charakter.

3 Kolebką światowego grunge jest amerykańskie Seatlle, które w tym czasie przeżywało kryzys gospodarczy, a grające tam wtedy zespoły nie miały szans przebicia się na rynku ogólnokrajowym

4 Wywarło to jednak pozytywny wpływ na ich muzykę, ponieważ nie musieli się oni przejmować ocenami ludzi z firm fonograficznych i grali tak jak czuli. Kiedy dostrzeżono tą ich odrębność grunge szybko stał się popularnym gatunkiem muzycznym na całym świecie.

5 Grungerowcy to ludzie wyobcowani, którzy w dość ostry i zdecydowany sposób negujący otaczającą ich rzeczywistość.

6 Są naładowani frustracją i nienawiścią do świata i samego siebie, często ten stan doprowadza ich do samookaleczeń, uzależnienia od narkotyków i samobójstw. Starają się być niewidoczni i nie absorbować swoją obecnością ludzi w koło siebie.

7 Styl grungerowca wyraża się w niedbalstwie i nieprzesadnym umiłowaniu czystości. Chodzą przeważnie w starych przetartych dżinsach, za dużej flanelowej koszuli, koniecznie w kratę bądź rozciągniętym swetrze, martensach albo starych trampkach. Brudne i posklejane włosy opadające na twarz, mnóstwo kolczyków w uszach to ich znak rozpoznawczy.

8

9 Naszywki na plecakach, rzemienie na szyi i nadgarstkach
Naszywki na plecakach, rzemienie na szyi i nadgarstkach. Najpopularniejsze kolory to czarny, czerwony i fioletowy. A ikoną mody grunge jest Kurt Cobain lider zespoły Nirvana

10

11 Scena grunge jest bardzo bogata, a jej świetność przypada na początek lat dziewięćdziesiątych. Najważniejszymi zespołami tego gatunku są Soundgarden, Pearl Jam, Alice In Chains, Melvis i Nirvana, której piosenka Smells Like Teen Spirit jest swoistym hymnem grungerowców.


Pobierz ppt "GRUNGE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google