Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonała Kinga Bielak.  To zbiornik retencyjny na rzece Bystrzycy, położony w granicach administracyjnych Lublina, w dzielnicy Zemborzyce. Zalew został.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonała Kinga Bielak.  To zbiornik retencyjny na rzece Bystrzycy, położony w granicach administracyjnych Lublina, w dzielnicy Zemborzyce. Zalew został."— Zapis prezentacji:

1 Wykonała Kinga Bielak

2  To zbiornik retencyjny na rzece Bystrzycy, położony w granicach administracyjnych Lublina, w dzielnicy Zemborzyce. Zalew został wybudowany w 1974 roku przy udziale prac społecznych mieszkańców Lublina.

3

4  powierzchnia: 280 ha  długość: 2900 m  szerokość: 1330 m  głębokość od 2,2 do 4,5 m  długość linii brzegowej: 12 km  Od końca lat dziewięćdziesiątych zalew boryka się z problemem sinic.  Nad zbiornikiem znajdują się trzy ośrodki turystyczne: Marina, Wrotków i Dąbrowa (kemping, restauracje), rezerwat leśny, siedziby klubów żeglarskich, wyciąg dla narciarzy wodnych. Dookoła Zalewu Zemborzyckiego wybudowana jest ścieżka rowerowa - jej długość to 14 km.

5  ha-hektar, czyli 10.000 metrów kwadratowych  Prace społeczne-są to prace dla bezrobotnych oraz dla osób, które są chętne do pracy wynagrodzenia  Sinice- bakterie uważane za rośliny samożywne. Niektóre szczepy wydzielają substancje trujące niebezpieczne dla ludzi!

6  http://www.mosir.lublin.pl/zalew/?s=conten t&sid=plan http://www.mosir.lublin.pl/zalew/?s=conten t&sid=plan  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Stro na_g%C5%82%C3%B3wna http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Stro na_g%C5%82%C3%B3wna  https://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi https://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi

7


Pobierz ppt "Wykonała Kinga Bielak.  To zbiornik retencyjny na rzece Bystrzycy, położony w granicach administracyjnych Lublina, w dzielnicy Zemborzyce. Zalew został."

Podobne prezentacje


Reklamy Google