Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Różnorakie działania proekologiczne w naszym gimnazjum mają swoją inspirację w osobie patrona szkoły profesora Władysława Szafera oraz czynne wsparcie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Różnorakie działania proekologiczne w naszym gimnazjum mają swoją inspirację w osobie patrona szkoły profesora Władysława Szafera oraz czynne wsparcie."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Różnorakie działania proekologiczne w naszym gimnazjum mają swoją inspirację w osobie patrona szkoły profesora Władysława Szafera oraz czynne wsparcie dyrekcji i grona pedagogicznego. Profesor mawiał: „Ochrona przyrody, a zwłaszcza jej zasobów i sił naturalnych, zyskała tak bardzo na znaczeniu dla wszystkich ludzi na Ziemi, że stała się jednym z ważniejszych wykładników współczesnej kultury” Mecenas Polskiej Ekologii Prestiżowym tytułem została nagrodzona proekologiczna działalność Gimnazjum nr 6 w Płocku. Za promowanie zdrowego stylu życia, ochronę ziemi przed zanieczyszczaniem otrzymaliśmy tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii. Nasze Gimnazjum jest jedyną szkołą na Mazowszu, jedynym gimnazjum w kraju i tylko jedną z czterech szkół w Polsce, które może się pochwalić takim wyróżnieniem.

4 W lesie jest mniejsze nasłonecznienie, ponieważ promienie słoneczne z trudem przedzierają się przez gęste korony drzew. Latem jest chłodniej, a zimą cieplej, gdyż drzewa i krzewy chronią las przed utratą ciepła. Temperatura powietrza jest niższa latem, a wyższa zimą. Bogactwo roślin zatrzymuje i gromadzi wodę. W lesie jest większa wilgotność. W koronach drzew słychać szum wiatru, a na dole jest cicho i spokojnie. Wiatr gubi się wśród drzew i osłabia się. W lesie jest słabszy wiatr.

5 Mam na imię Weronika. Mieszkam z rodziną w okolicy Płocka. Mamy tu wiele terenów leśnych, w tym obszary szczególne - będące pod ochroną: - Brudzeński Park Krajobrazowy - Gostynińsko – Włocławski Park Krajobrazowy, oraz lasy wokół okolicznych gmin takich jak: Nowy Duninów, Soczewka, Łąck czy Słupno. Nieopodal mojego domu rośnie las iglasty i mieszany, należący do kompleksu leśnego na terenie gminy Duninów.

6 Przeważają w nim sosny i świerki, ale można spotkać również drzewa liściaste takie jak: dęby, brzozy, olchy, buki i inne...

7 dobrodziejstw Mieszkając w jego pobliżu mogę często korzystać ze wszystkich jego dobrodziejstw: po nim spaceruję, wdycham zapach sosnowych igieł, obserwuję i fotografuję zwierzęta, zbieram liście na ozdoby, „zwierzam się” drzewom i czekam, co odpowie mi echo...

8 W „moim” lesie znajduje się wiele gatunków roślin a wszystko to tworzy malowniczą całość. Jest tu ogromna bioróżnorodność…

9 Wokół terenów leśnych znajdują się jeszcze pola uprawne, na których latem rosną różnego rodzaju zboża m. in. pszenica, kukurydza i inne. Las w moim miejscu zamieszkania to piękny krajobraz dopełniony polami, łąkami oraz ich mieszkańcami... Mój las jest dla mnie miejscem błogiego wytchnienia i odpoczynku... Latem jeżdżę rowerem po ścieżkach w lesie i spaceruje, a jesienią zbieram grzyby ze swoja rodziną... Las jest moją alternatywą dla galerii handlowych i pośpiechu codziennego świata...

10


Pobierz ppt "Różnorakie działania proekologiczne w naszym gimnazjum mają swoją inspirację w osobie patrona szkoły profesora Władysława Szafera oraz czynne wsparcie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google