Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W grudniu klasy 1c i 2a wybra ł y si ę do Niebieskiego Domku w Skansenie Ł ódzkiej Architektury Drewnianej przy Centralnym Muzeum W ł ókiennictwa w Ł odzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W grudniu klasy 1c i 2a wybra ł y si ę do Niebieskiego Domku w Skansenie Ł ódzkiej Architektury Drewnianej przy Centralnym Muzeum W ł ókiennictwa w Ł odzi."— Zapis prezentacji:

1 W grudniu klasy 1c i 2a wybra ł y si ę do Niebieskiego Domku w Skansenie Ł ódzkiej Architektury Drewnianej przy Centralnym Muzeum W ł ókiennictwa w Ł odzi na zaj ę cia edukacyjno-plastyczne pod has ł em „Elfy ś wi ę tego Miko ł aja”. Pod okiem srogiego dyrektora Szko ł y Elfów dzieci musia ł y stawi ć czo ł o ró ż nym zadaniom. Niektórzy mogli liczy ć na „fuch ę ” renifera.

2 Pieczenie pierników wed ł ug specjalnej receptury, to pierwsze zadanie, z którym musieli ś my si ę zmierzy ć.

3

4 Nasze pierniki u ł o ż one na papierze pergaminowym czekaj ą na w ł o ż enie do pieca. B ę d ą piek ł y si ę oko ł o 8 minut w temperaturze 170 ⁰ C.

5 Ubieranie choinki to dla nas ogromna przyjemność i „łatwizna”. Tym bardziej, że po wykonaniu zadania czekał na nas kubek ciepłego ElfoPowera.

6 Wchodzenie przez komin, praca na ta ś mie w Fabryce Bombek to nie lada wezwanie. Aby wykona ć pi ę kne ozdoby choinkowe, które trzyma Kasjan, trzeba by ł o si ę naprawd ę napracowa ć. Efekty wida ć na za łą czonym zdj ę ciu. Ka ż da ekologiczna „bombka” jest inna, niepowtarzalna. Cudno, prawda!!!

7 To pomieszczenie jest nam doskonale znane. Tutaj w Teatrzyku Cieni prezentowali ś my wiersze Juliana Tuwima podczas wycieczki po Ł odzi. Dzisiaj s ł uchali ś my „Opowie ś ci wigilijnej” oraz pisali ś my list do ś wi ę tego Miko ł aja.

8 Ostatnim etapem naszej wyprawy by ł udzia ł w produkcji tkanin na zimowe ubrania w zrewitalizowanym budynku Kot ł owni, usytuowanym na dziedzi ń cu wewn ę trznym dawnej fabryki Ludwika Geyera.

9 Oficjalny dyplom dla wytrwa ł ych, którzy wykonali wzorowo wszystkie zadania. To kolejna mi ł a niespodzianka!


Pobierz ppt "W grudniu klasy 1c i 2a wybra ł y si ę do Niebieskiego Domku w Skansenie Ł ódzkiej Architektury Drewnianej przy Centralnym Muzeum W ł ókiennictwa w Ł odzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google