Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIEL LASU Autor: JAKUB WOJTAS kl. 5b SP nr 150 w Warszawie Na fotografii góra Kiczera, Magurski Park Narodowy (MPN).

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIEL LASU Autor: JAKUB WOJTAS kl. 5b SP nr 150 w Warszawie Na fotografii góra Kiczera, Magurski Park Narodowy (MPN)."— Zapis prezentacji:

1 PRZYJACIEL LASU Autor: JAKUB WOJTAS kl. 5b SP nr 150 w Warszawie Na fotografii góra Kiczera, Magurski Park Narodowy (MPN).

2 Kto jest przyjacielem lasu ? Przyjacielem lasu jest każdy, kto chroni las i nie zakłóca życia zwierząt w nim mieszkających, dba o porządek i naturalne procesy zachodzące w lesie. Szczególnie cenne zakątki znajdują się w parkach narodowych (na fot. ptaszek oraz rzeka Wisłoka).

3 Las kryje wiele niespodzianek Las może się wydawać straszny i nudny, ale uważny oraz świadomy obserwator widzi więcej (na fot. las liściasty MPN, grzyb prawdziwek oraz gąsienica).

4 Przyjaciel lasu potrafi obserwować …i dostrzega to czego nie widzą inni – tętniące życie obok nas. Zwierzęta są doskonale przystosowane do życia w swoich środowiskach. Co dostrzegasz na zdjęciach? (na fot. bocian i zając, MPN).

5 Patrz pod nogi, bo … … bo niektóre ze zwierząt są małe i bezbronne. Dlatego ważne jest, aby chodzić po wyznaczonych szlakach (na fot. padalec oraz salamandra, MPN).

6 Moim zdaniem…. Największym przyjacielem lasu jakiego znam jest mój wujek – Zenon Wojtas (na fot.). Jest dla mnie wzorem. Pracuje w Magurskim Parku Narodowym jako specjalista ds. ochrony przyrody. Logo MPN – orlik krzykliwy Magurski Park Narodowy MPN zajmuje część Beskidu Niskiego, jest szóstym parkiem w Polsce, główna rzeka – Wisłoka, najwyższy szczyt – Wątkowa 846 m n.p.m. Fot. Zenon Wojtas podczas obserwacji. Fot. Orlik krzykliwy, MPN.

7 Moje największe przygody Wujek jest specjalistą od dużych drapieżników. Opowiada o nich godzinami, a ja bardzo lubię słuchać jego opowieści i wyruszać z nim na różne leśne wyprawy, które zawsze są fascynujące i pouczające. (na fot. wilk oraz odcisk łapy niedźwiedzia).

8 Las jest piękny Dbajmy o las, bądźmy jego przyjaciółmi, żeby kolejne pokolenia nie musiały oglądać go tylko na zdjęciach i w muzeach (na fot. leśny potok w MPN oraz wystawa jeleni w muzeum MPN w Krempnej).

9 Już wiem, że przyjacielem lasu może zostać każdy. Przyjaciel lasu przestrzega innych przed zaśmiecaniem lasu oraz bezmyślnymi działaniami, które mogą zakłócać życie zwierząt. Dzieli się także swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi, żeby las miał jak najwięcej przyjaciół. Zostać przyjacielem lasu Fotografie zamieszczone w prezentacji są autorstwa lub współautorstwa Jakuba Wojtasa Fot. Jelenie, MPN.


Pobierz ppt "PRZYJACIEL LASU Autor: JAKUB WOJTAS kl. 5b SP nr 150 w Warszawie Na fotografii góra Kiczera, Magurski Park Narodowy (MPN)."

Podobne prezentacje


Reklamy Google