Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt uczniowski „Jak ekonomicznie wykorzystać wodę” podsumowanie pracy Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borkach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt uczniowski „Jak ekonomicznie wykorzystać wodę” podsumowanie pracy Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borkach."— Zapis prezentacji:

1 Projekt uczniowski „Jak ekonomicznie wykorzystać wodę” podsumowanie pracy Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borkach

2 Opiekun projektu: Katarzyna Krasucka Zespól uczniowski: Karolina Rolak Marta Pasek Marta Pasek Gabriela Kozioł Gabriela Kozioł Kamila Syrzycka Kamila Syrzycka Emil Mazur Emil Mazur

3 Pierwsze spotkanie organizacyjne projektu.  Spotkaliśmy się z opiekunem, aby określić cele projektu i przemyśleć jak będzie przebiegać jego realizacja. Dowiedzieliśmy się na czym ma polegać nasza praca. Podzieliliśmy się również zadaniami.  Następne spotkania z opiekunem odbywały się wg potrzeb.

4 Ankiety.  Na wstępie, na wybranej grupie uczniów przeprowadziliśmy, a następnie opracowaliśmy ankiety, które miały sprawdzić w jaki sposób jest gospodarowana woda w naszych gospodarstwach domowych.

5 Oczyszczalnia ścieków.  Odwiedziliśmy oczyszczalnie ścieków. Dowiedzieliśmy się gdzie i w jaki sposób są odprowadzane i oczyszczane ścieki.  Przygotowaliśmy prezentację dotycząca oczyszczalni ścieków

6 Praca przy gazetce.  Z okazji Dnia Wody wykonaliśmy gazetkę o tematyce wodnej. Każdy uczestnik projektu przygotował materiały na określony temat. Każdy uczestnik projektu przygotował materiały na określony temat.

7

8 Oto końcowy wynik realizacji gazetki.

9 Prezentacja projektu.  Efekty naszej pracy przedstawiliśmy klasie Ia na lekcji chemii podczas realizacji tematu „Czy można żyć bez wody”  Uczniowie m.in.. tej klasy brali udział w badaniu ankietowym.

10  Jednym z elementów prezentacji było rozdanie ulotek – „Kto kropli wody nie szanuje, ten życie innych marnuje”.  Po zakończeniu prezentacji uczniowie zostali „odpytani” z „nowinek” których się dowiedzieli dzięki naszemu projektowi.

11  Podsumowując:  Na podstawie ankiety dowiedzieliśmy się, że w większości naszych domów nie oszczędza się wody. Zdziwiliśmy się, że uczniowie w taki bezmyślny sposób marnują ją.  Daliśmy propozycje jakie działania można podjąć, aby oszczędzać wodę. Przed realizacją projektu nie zdawaliśmy sobie sprawy,że na ziemi jest tak mało wody pitnej.  Teraz staramy się zachęcić innych do oszczędzania wody.


Pobierz ppt "Projekt uczniowski „Jak ekonomicznie wykorzystać wodę” podsumowanie pracy Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borkach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google