Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Problemy spowodowane przez dyskalkulię nie są tylko problemami „szkolnymi”, nie kończą się wraz z zakończeniem nauki w szkole.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Problemy spowodowane przez dyskalkulię nie są tylko problemami „szkolnymi”, nie kończą się wraz z zakończeniem nauki w szkole."— Zapis prezentacji:

1

2 Problemy spowodowane przez dyskalkulię nie są tylko problemami „szkolnymi”, nie kończą się wraz z zakończeniem nauki w szkole.

3 Osoba dotknięta dyskalkulią może mieć trudności: z zapamiętaniem liczb, nawet tych bardzo ważnych w życiu, np. daty urodzin, daty imienin, daty ślubu, wieku; z odczytywaniem numerów autobusów i tramwajów; zapisywaniem spotkań pod odpowiednią datą w kalendarzu, właściwym odczytaniem godziny,

4 z planowaniem prac domowych (trudność w zaplanowaniu kolejności różnych czynności oraz silna tendencja do przeceniania wartości czasu); z gotowaniem posiłków spowodowanych kłopotami z: poprawnym odczytaniem liczb w przepisie; proporcjonalnym zwiększeniem (lub zmniejszeniem) ilości składników w zależności od potrzeb; ważeniem, odmierzeniem składników; nastawieniem piekarnika na właściwą temperaturę;

5 wybieraniem właściwych liczb na kalkulatorze lub w trakcie telefonowania; posługiwaniem się pieniędzmi (z szacowaniem, na co wystarczy pieniędzy, ze sprawdzaniem wydanej reszty, z rozmienianiem pieniędzy); posługiwaniem się kartą bankomatową; prowadzeniem działalności gospodarczej (kontrola wydatków, zakupów, rozliczenia podatków, wypłaty pensji).

6 BIBLIOGRAFIA: A. Cholewińska. Z. Cholewińska, Dwugłos w sprawie dyskalkulii, „Biuletyn Polskiego Towarzystwa Dysleksji” 3(5)/2009.


Pobierz ppt "Problemy spowodowane przez dyskalkulię nie są tylko problemami „szkolnymi”, nie kończą się wraz z zakończeniem nauki w szkole."

Podobne prezentacje


Reklamy Google