Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzięcioł Przyjaciel lasu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzięcioł Przyjaciel lasu."— Zapis prezentacji:

1 Dzięcioł Przyjaciel lasu

2 W pobliżu miejsca mojego zamieszkania znajduje się dużo terenów leśnych i podmokłych, na których zamieszkuje całe mnóstwo zwierząt i ptaków. Jednym z nich jest zaobserwowany przeze mnie dzięcioł dzięcioł

3 Już od kilku lat upodobał sobie mój ogród
Już od kilku lat upodobał sobie mój ogród. Ma tu duży karmnik, w którym zawsze może znaleźć cos dobrego. Przylatuje on (tak przypuszczam ) z pobliskiego Czarnego Lasu.

4 Dzięcioł jest bardzo ładnym i pożytecznym ptakiem – lekarzem drzew
Dzięcioł jest bardzo ładnym i pożytecznym ptakiem – lekarzem drzew. Wiosną i latem żywi się owadami i ich larwami oraz poczwarkami, wydobytymi spod kory. Przeważnie są to szkodniki lasów. Jesienią i zimą z braku owadów żywi się nasionami wydziobywanymi z sosnowych lub świerkowych szyszek. Zjada także żołędzie i buczynę, ale nie pogardzi również słoninką, którą dostaje u mnie w ogrodzie w czasie okresu zimowego.

5 Korzystając z różnych źródeł dowiedziałem się, że dzięcioły mają bardzo mocne dzioby, które przypominają dłuta. Umożliwiają one robienie otworów w pniach drzew a także wyszukiwanie pokarmu w ziemi. Bardzo charakterystyczny u dzięcioła jest również długi język, który jest równy długości całego dzięcioła. Budowa głowy chroni mózg przed wstrząsami wywołanymi uderzeniami dziobem w pnie drzew.

6 W czasie spacerów w pobliskim lesie zauważyłem dziury wykute przez dzięcioła. Były one niewielkich rozmiarów (ok. 3 cm), a zostały zrobione w celu wydobycia pokarmu, w postaci robaków, które niszczą drzewa. Nic więc dziwnego, że dzięcioł jest nazwany lekarzem drzew.

7 Prezentację wykonał Kacper Galicki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu


Pobierz ppt "Dzięcioł Przyjaciel lasu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google