Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚNIADANIE DAJE MOC! ZDROWE ŚNIADANIE ZJADAMY I ENERGIĘ DO PRACY MAMY!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚNIADANIE DAJE MOC! ZDROWE ŚNIADANIE ZJADAMY I ENERGIĘ DO PRACY MAMY!"— Zapis prezentacji:

1 ŚNIADANIE DAJE MOC! ZDROWE ŚNIADANIE ZJADAMY I ENERGIĘ DO PRACY MAMY!

2 Na pewno wielokrotnie słyszeliście, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i nie powinno się z niego nigdy rezygnować. Niestety, zbyt wiele osób lekceważy sobie podobne mądrości.

3 Jedząc śniadanie, „ładujemy baterie”, wprawiamy w ruch przemianę materii i dostarczamy ciału energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania przez cały długi dzień.

4 Badania wykazują, że uczniowie, którzy zjedli śniadanie, są znacznie bardziej skupieni na lekcjach i osiągają lepsze wyniki w testach, podczas gdy dzieci głodne bywają rozkojarzone, apatyczne i nerwowe. To samo tyczy się dorosłych, więc jeśli chcesz skoncentrować się na ważnej pracy, nie rezygnuj z posiłku – zwłaszcza porannego.

5 Nie potrzeba naukowych dowodów by wiedzieć, że dobry posiłek i pełen żołądek (ale nie obżarstwo!) świetnie wpływają na poprawę humoru. Ci, którzy odmawiają sobie porannej przyjemności śniadania lub łykają coś śpiesznie w drodze do pracy narażają się na zły nastrój przez cały dzień. Pamiętaj, że organizm potrzebuje energii także po to, by spalać tłuszcz! Jedzenie śniadania pomaga schudnąć i utrzymać nienaganną sylwetkę.

6 Dobre śniadanie powinno być pożywne, bogate w błonnik i białko, powinno zawierać złożone węglowodany, będące dobrym źródłem energii.

7 Uczniowie klasy drugiej „a” Szkoły Podstawowej im. Świętego Franciszka z Asyżu już wiedzą, że każdy dzień należy zacząć od zjedzenia zdrowego i pożywnego śniadania. Pragną podzielić się z wszystkimi wiedzą o tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i życzą SMACZNEGO !!!

8 Śniadanie przygotowali i spożyli uczniowie klasy IIa SP im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej: Angelika Cycoń Zuzanna Izworska Katarzyna Klimczak Kamila Kotlarska Natalia Król Patryk Kuchnia Bronisław Leletko Anna Lelito Jan Lelito Agnieszka Malczak Tomasz Mirek Jakub Nowak Paweł Radzik Arkadiusz Ruman Kamila Rusiniak Paweł Sowa Joanna Tyc WYCHOWAWCA KLASY: Julia Zaprzelskamgr Anna Pawlikowska-Raczek


Pobierz ppt "ŚNIADANIE DAJE MOC! ZDROWE ŚNIADANIE ZJADAMY I ENERGIĘ DO PRACY MAMY!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google