Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Beata Sanakiewicz MS PowerPoint. Spis treści  Dźwięk i narracja w prezentacji Dźwięk i narracja w prezentacji Dźwięk i narracja w prezentacji  Wstawianie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Beata Sanakiewicz MS PowerPoint. Spis treści  Dźwięk i narracja w prezentacji Dźwięk i narracja w prezentacji Dźwięk i narracja w prezentacji  Wstawianie."— Zapis prezentacji:

1 Beata Sanakiewicz MS PowerPoint

2 Spis treści  Dźwięk i narracja w prezentacji Dźwięk i narracja w prezentacji Dźwięk i narracja w prezentacji  Wstawianie dźwięku Wstawianie dźwięku Wstawianie dźwięku  Nagrywanie narracji Nagrywanie narracji Nagrywanie narracji  Zapis narracji Zapis narracji Zapis narracji  Usuwanie nagranej narracji Usuwanie nagranej narracji Usuwanie nagranej narracji

3 Dźwięk i narracja w prezentacji  Jeśli chcesz uatrakcyjnić utworzoną przez siebie prezentację, możesz dodać dźwięk i narrację.  Bardzo efektownie prezentują się komiksy wykonane w formie pokazu, w trakcie których nasi bohaterowie poruszają się i prowadzą dialog.

4 Wstawianie dźwięku  Aby wstawić dźwięk, należy wybrać polecenie Wstaw/Filmy i dźwięki/Dźwięk z pliku.  W otwartym oknie wybieramy ścieżkę dostępu do dźwięku i zatwierdzamy przyciskiem OK.  Postępując analogicznie, możemy wstawić przygotowany film.

5 Wstawianie dźwięku  Pozostaje nam podjęcie decyzji dotyczącej sposobu uruchomienia dźwięku. Pojawi się ikona pliku dźwiękowego.

6 Nagrywanie narracji  W celu nagrania narracji potrzebny nam będzie mikrofon oraz głośniki lub słuchawki.  Powinniśmy również posiadać przygotowaną prezentację.  W naszym przykładzie nagramy dialog pomiędzy dwoma postaciami z komiksu. Witam!

7 Nagrywanie narracji  W menu pokaz slajdów wybieramy polecenie Nagraj narrację.  Przygotujcie się do nagrywania, poproście kolegów o zupełną ciszę.  Gdy jesteśmy pewni, że możemy nagrywać przyciskamy OK. Nagrywamy!

8 Nagrywanie narracji  W przypadku, gdy nagranie dotyczy jednego slajdu, wybieramy Bieżący slajd.  Jeśli zdecydujemy się na całe nagranie, rozpoczynamy od pierwszego slajdu.

9 Nagrywanie narracji W trakcie nagrywania pojawia się przed nami pokaz przygotowanych przez nas slajdów. Do mikrofonu czytaj przygotowany tekst, a następnie klikając myszką, przejdź do następnego slajdu.

10 Zapis narracji  Analogicznie nagrywasz tekst na każdym slajdzie.  Na zakończenie pojawi się komunikat: Narracja została zapisana z każdym slajdem. Czy chcesz również zapisać chronometraż dla slajdów? Potwierdzamy Zapisz.

11 Zapis narracji  Slajdy zostaną wyświetlone w widoku sortowania slajdów, z chronometrażem pokazanym pod każdym slajdem.  Aby wrócić do normalnego widoku, klikamy ikonę Widok normalny (1). 1.

12 Usuwanie nagranej narracji  Na slajdach z zapisaną narracją, pojawi się ikona z głośnikiem.  Gdy nie jesteśmy zadowoleni z efektu, klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę z głośnikiem i usuwamy narrację klawiszem Delete.

13 Źródło: www.gify.org.pl Zdjęcia pochodzą ze zbiorów własnych autorki


Pobierz ppt "Beata Sanakiewicz MS PowerPoint. Spis treści  Dźwięk i narracja w prezentacji Dźwięk i narracja w prezentacji Dźwięk i narracja w prezentacji  Wstawianie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google