Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

w prezentacji multimedialnej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "w prezentacji multimedialnej"— Zapis prezentacji:

1 w prezentacji multimedialnej
Narracja i dźwięk w prezentacji multimedialnej MS PowerPoint Beata Sanakiewicz

2 Spis treści Dźwięk i narracja w prezentacji Wstawianie dźwięku
Nagrywanie narracji Zapis narracji Usuwanie nagranej narracji

3 Dźwięk i narracja w prezentacji
Jeśli chcesz uatrakcyjnić utworzoną przez siebie prezentację, możesz dodać dźwięk i narrację. Bardzo efektownie prezentują się komiksy wykonane w formie pokazu, w trakcie których nasi bohaterowie poruszają się i prowadzą dialog.

4 Wstawianie dźwięku Aby wstawić dźwięk, należy wybrać polecenie Wstaw/Filmy i dźwięki/Dźwięk z pliku. W otwartym oknie wybieramy ścieżkę dostępu do dźwięku i zatwierdzamy przyciskiem OK. Postępując analogicznie, możemy wstawić przygotowany film.

5 Wstawianie dźwięku Pozostaje nam podjęcie decyzji dotyczącej sposobu uruchomienia dźwięku. Pojawi się ikona pliku dźwiękowego.

6 Nagrywanie narracji W celu nagrania narracji potrzebny nam będzie mikrofon oraz głośniki lub słuchawki. Powinniśmy również posiadać przygotowaną prezentację. W naszym przykładzie nagramy dialog pomiędzy dwoma postaciami z komiksu. Witam!

7 Nagrywanie narracji W menu pokaz slajdów wybieramy polecenie Nagraj narrację. Przygotujcie się do nagrywania, poproście kolegów o zupełną ciszę. Gdy jesteśmy pewni, że możemy nagrywać przyciskamy OK. Nagrywamy!

8 Nagrywanie narracji W przypadku, gdy nagranie dotyczy jednego slajdu, wybieramy Bieżący slajd. Jeśli zdecydujemy się na całe nagranie, rozpoczynamy od pierwszego slajdu.

9 Nagrywanie narracji W trakcie nagrywania pojawia się przed nami pokaz przygotowanych przez nas slajdów. Do mikrofonu czytaj przygotowany tekst, a następnie klikając myszką, przejdź do następnego slajdu.

10 Zapis narracji Analogicznie nagrywasz tekst na każdym slajdzie.
Na zakończenie pojawi się komunikat: Narracja została zapisana z każdym slajdem. Czy chcesz również zapisać chronometraż dla slajdów? Potwierdzamy Zapisz.

11 Zapis narracji Slajdy zostaną wyświetlone w widoku sortowania slajdów, z chronometrażem pokazanym pod każdym slajdem. Aby wrócić do normalnego widoku, klikamy ikonę Widok normalny (1). 1.

12 Usuwanie nagranej narracji
Na slajdach z zapisaną narracją, pojawi się ikona z głośnikiem. Gdy nie jesteśmy zadowoleni z efektu, klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę z głośnikiem i usuwamy narrację klawiszem Delete.

13 Dziękuję za uwagę Źródło: www.gify.org.pl
Zdjęcia pochodzą ze zbiorów własnych autorki


Pobierz ppt "w prezentacji multimedialnej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google