Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Od dawna wielu ludzi interesuje się mózgiem oraz jego tajemnicami. Chcielibyśmy przedstawić kilka z nich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Od dawna wielu ludzi interesuje się mózgiem oraz jego tajemnicami. Chcielibyśmy przedstawić kilka z nich."— Zapis prezentacji:

1

2 Od dawna wielu ludzi interesuje się mózgiem oraz jego tajemnicami. Chcielibyśmy przedstawić kilka z nich.

3 ZA CO ODPOWIADAJĄ PÓŁKULE MÓZGU ?

4 PŁEĆ MÓZGU Kobiety są emocjonalne i wrażliwe, mają słabą orientację przestrzenną, mężczyźni z kolei bywają agresywni, nie okazują emocji i potrafią czytać mapy. Czy te stereotypy wiążą się wyłącznie ze społecznym wychowaniem? Nie – determinuje je płeć mózgu. Podstawowym wyznacznikiem przynależności do danej płci jest materiał genetyczny oraz fizyczne cechy płciowe takie jak organy rozrodcze. Jednak tym, co odróżnia kobiety od mężczyzn jest również płeć ich mózgu.

5 Bazą” jest mózg żeński. On występuje naturalnie na wstępnym etapie rozwoju płodu. Jeżeli w łonie matki rozwija się dziewczynka, jej mózg pozostanie bez większych zmian do końca rozwoju, natomiast mózg chłopca musi się „przeprogramować” Pierwsze obserwacje różnic w zachowaniu kobiet i mężczyzn przedstawił F.Gatton z South Kingston Museum w Londynie w 1882roku. Potwierdził oficjalnie, że kobiety są bardziej wrażliwe na ból, a mężczyźni na ostre dźwięki. Jego zdaniem mężczyźni są także silniejsi oraz lepiej przystosowani do pracy w warunkach stresowych

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23 kracyzkbaawmoyddłaokpri oewsahkaokthjaambałkrk ohoemrwabakeraskrzlkao słaa

24 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Od dawna wielu ludzi interesuje się mózgiem oraz jego tajemnicami. Chcielibyśmy przedstawić kilka z nich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google