Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rewitalizacja Pragi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rewitalizacja Pragi."— Zapis prezentacji:

1 Rewitalizacja Pragi

2 Budynek Jako budynek, który chciałbym poddać rewitalizacji, wybrałem dom Ksawerego Konopackiego, nazywany pałacykiem Konopackiego. Obiekt znajduje się przy ul. Strzeleckiej 11/13 na Nowej Pradze.

3 PAŁACYK KONOPACKIEGO

4 Dlaczego ten budynek? Na wybór tego obiektu składa się wiele czynników. Jednym z nich jest lokalizacja - budynek znajduje się w centrum Nowej Pragi. Pałacyk ze względu na swój ogród ma duży potencjał, który można wykorzystać. Budynek graniczy z liceum, tak więc młodzież miałaby gdzie spędzać wolny czas po szkole, ponieważ w okolicy nie ma innego takiego miejsca.

5 OGRÓD Z TYŁU PAŁACU

6 Mój plan zagospodarowania budynku to:
Jaki pomysł na obiekt? Mój plan zagospodarowania budynku to: parter: kawiarnia, która zajmowałaby parter obiektu i wydzieloną część ogrodu (ze stolikami, ławkami i miejscem do wypoczynku); 1. piętro – Galeria Młodych Artystów - początkujący malarze czy rzeźbiarze mogliby tutaj przynosić swoje prace na wystawy

7 Jaki pomysł na obiekt? poddasze – w 2006r. powstał plan utworzenia w pałacu Muzeum Pragi, jednak ostatecznie instytucja taka zlokalizowana została przy ulicy Targowej. Aby nawiązać do historii budynku, można byłoby wykorzystać poddasze na wystawę dotyczącą historii Pragi oraz ludzi i wydarzeń z tą dzielnicą związanych.

8 Jak to wygląda teraz?

9 Jak to ma wyglądać?

10

11 Ciekawe informacje na temat obiektu:
Jest to pierwszy murowany budynek w tej części Nowej Pragi. Dom zaczęto nazywać pałacykiem ze względu na jego okazałość i dekoracyjność, wyróżniającą go na tle innych budynków Nowej Pragi. Jednak wnętrza pałacyku z potocznym rozumieniem "wnętrz pałacowych" nie miały nigdy nic wspólnego.

12 Bibliografia http://www.twoja-praga.pl/praga/zabytki/1639.html

13 Dziękuję za uwagę. Do zobaczenia na Pradze!
Wykonał: Jakub Brach LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Kowelska 1, Warszawa Nauczyciel koordynator: Lidia Kalicińska


Pobierz ppt "Rewitalizacja Pragi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google