Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Agnieszka Grzyb Klasa VI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Agnieszka Grzyb Klasa VI."— Zapis prezentacji:

1 Agnieszka Grzyb Klasa VI

2 W lasach nie wolno zakłócać ciszy
Zabrania się rozpalania ognisk Płoszenia, chwytania i zabijania zwierząt Niszczenia i zrywania roślin Wyrzucać śmieci Organizowania biwaków poza miejscami wyznaczonymi.

3 Hałasowanie w lesie oraz głośne słuchanie muzyki może spłoszyć żyjące w nim zwierzęta. Jeżeli hałas utrzymuje się przez długi czas może dojść do całkowitego opuszczenia lasu przez zwierzęta !

4 Należy pamiętać, że rozpalając nawet niewielkie ognisko ogień może rozprzestrzenić się na dużą odległość i zniszczyć cały las i w konsekwencji zabić wszystkie zwierzęta.

5 Pamiętaj że zrywając rośliny odbierasz pokarm dla zwierząt
Bez drzew nie byłoby lasu! Drzewa stanowią miejsce bytowania dla wielu ptaków a las to „dom” dla wielu zwierząt.

6

7 W Polsce przeważają lasy mieszane
W Polsce przeważają lasy mieszane. W związku z tym idąc do lasu możemy podziwiać różnorodność gatunków.

8 Przychodząc na spacer do lasu można odpocząć od zatłoczonego miasta, hałasu oraz zanieczyszczenia powietrza. Las wytwarza mikroklimat gdzie można odpocząć od codzienności. W lesie możemy podziwiać nie tylko różnorodność gatunkową drzew ale także inne rośliny.

9 ZDROWOTNE I PRZYRODNICZE -osłania od kurzu dymu, powoduje tłumienie hałasu, a także oczyszcza powietrze. REKREACYJNE - jest miejscem wypoczynku, umożliwia uprawianie sportów, spacerowanie oraz zabawy dziecięce. ARTYSTYCZNE I PLASTYCZNE- las charakteryzuje się dużą zmiennością sezonową ze względu na różne barwy liści. OCHRONNE- las stanowi osłonę wzdłuż dróg komunikacyjnych. Chroni jezdnię przed np. nawiewami śniegu.

10 DZIĘKUJE ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Agnieszka Grzyb Klasa VI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google