Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Agnieszka Grzyb Klasa VI.  W lasach nie wolno zakłócać ciszy  Zabrania się rozpalania ognisk  Płoszenia, chwytania i zabijania zwierząt  Niszczenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Agnieszka Grzyb Klasa VI.  W lasach nie wolno zakłócać ciszy  Zabrania się rozpalania ognisk  Płoszenia, chwytania i zabijania zwierząt  Niszczenia."— Zapis prezentacji:

1 Agnieszka Grzyb Klasa VI

2  W lasach nie wolno zakłócać ciszy  Zabrania się rozpalania ognisk  Płoszenia, chwytania i zabijania zwierząt  Niszczenia i zrywania roślin  Wyrzucać śmieci  Organizowania biwaków poza miejscami wyznaczonymi.

3 Hałasowanie w lesie oraz głośne słuchanie muzyki może spłoszyć żyjące w nim zwierzęta. Jeżeli hałas utrzymuje się przez długi czas może dojść do całkowitego opuszczenia lasu przez zwierzęta !

4 Należy pamiętać, że rozpalając nawet niewielkie ognisko ogień może rozprzestrzenić się na dużą odległość i zniszczyć cały las i w konsekwencji zabić wszystkie zwierzęta.

5 Bez drzew nie byłoby lasu! Drzewa stanowią miejsce bytowania dla wielu ptaków a las to „dom” dla wielu zwierząt. Pamiętaj że zrywając rośliny odbierasz pokarm dla zwierząt

6

7 W Polsce przeważają lasy mieszane. W związku z tym idąc do lasu możemy podziwiać różnorodność gatunków.

8 Przychodząc na spacer do lasu można odpocząć od zatłoczonego miasta, hałasu oraz zanieczyszczenia powietrza. Las wytwarza mikroklimat gdzie można odpocząć od codzienności. W lesie możemy podziwiać nie tylko różnorodność gatunkową drzew ale także inne rośliny.

9  ZDROWOTNE I PRZYRODNICZE -osłania od kurzu dymu, powoduje tłumienie hałasu, a także oczyszcza powietrze.  REKREACYJNE - jest miejscem wypoczynku, umożliwia uprawianie sportów, spacerowanie oraz zabawy dziecięce.  ARTYSTYCZNE I PLASTYCZNE- las charakteryzuje się dużą zmiennością sezonową ze względu na różne barwy liści.  OCHRONNE- las stanowi osłonę wzdłuż dróg komunikacyjnych. Chroni jezdnię przed np. nawiewami śniegu.

10 DZIĘKUJE ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Agnieszka Grzyb Klasa VI.  W lasach nie wolno zakłócać ciszy  Zabrania się rozpalania ognisk  Płoszenia, chwytania i zabijania zwierząt  Niszczenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google