Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROGRAM COMENIUS WYCIECZKA. Nyírbátor  Budapest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROGRAM COMENIUS WYCIECZKA. Nyírbátor  Budapest."— Zapis prezentacji:

1 PROGRAM COMENIUS WYCIECZKA

2 Nyírbátor  Budapest

3 Plac Bohaterów Znajduje sie w Budapeszcie. Sa tam cztery pomniki symbolizujace: prace, nauke, wojne i pokój, a takze pomniki kilku królów i bohaterów Wegierskich. Stoi tam równiez wieza na której znajduje sie Archanioł broniacy Budapeszt. W 1873 roku zostały połaczone z miasta oddzielone Dunajem Buda i Peszt i tak powstała nazwa stolicy Wegier – Budapeszt.

4 Budapest

5 Zamek Królewski w Budapeszcie Stoi na wzgórzu, nad Dunajem. Zbudowany jest w wielu stylach, miedzy innymi: gotyckim, romanskim, barokowym, rokoko. Obok niego znajduje sie pomnik Anonima – pisarza królewskiego, kosció ł swietego Mateusza oraz baszty rybackie. Zamek otoczony jest parkiem o duzej powierzchni.

6 Budai Vár Halászbástya

7 Dóm Terroru Jest to dawna siedziba Wegierskiego KGB (AVH). Dom ten znajduje sie przy alei Andrassy’cego. Muzeum to wykazuje historie Wegier w czasie komunizmu. Sa tam cele, w których byli przetrzymywani wiezniowie Wegierscy. Na scianach wisza zdjecia katów i niektórych skazanych. Pokazane sa równiez przedmioty, które były uzywane do katowania wiezniów podczas przesłuchan.

8 Terror Háza

9 Sopron

10 ZAMEK SCHÖNBRUNN Była to letnia rezydencja cesarzy austrujackich wybudowana przez Karola III w XVIII wieku w centrum Wiednia. Zamek jest w stylu barokowym. Znajduje sie w nim trzysta pomieszczen, a w jednym z nich grał młody W. A. Mozart. Zamek otoczony jest ogromnym ogrodem w stylu francuskim, w którym znajduje sie wiele pomników zwiazanych z mitologia. Na wzgórzu stoi brama Glorietten.

11 Bécs

12

13

14 Találkozunk Lengyelországban


Pobierz ppt "PROGRAM COMENIUS WYCIECZKA. Nyírbátor  Budapest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google