Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie! Daniel Skowronek KL.6 Szkoła z klasą 2.0.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie! Daniel Skowronek KL.6 Szkoła z klasą 2.0."— Zapis prezentacji:

1 Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie! Daniel Skowronek KL.6 Szkoła z klasą 2.0

2 Do nowej edycji SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 zgłosiło się już ponad 400 szkół w tym Oksa !!!

3 Jak nauczyciele i uczniowie mają korzystać z TIK w nauczaniu, by nie było to bezkrytyczne kopiowane, lecz twórcze wykorzystanie zasobów sieci? *TIK-Technologia informacyjno-komunikacyjna Nauczyciele poprzez wykorzystanie tablic interaktywnych w szkole, mogą pokazywać uczniom różne, krótkie filmiki dokumentalne na temat danej lekcji oraz mogą wysyłać wypracowania itp… na e-maile szkoły lub nauczycieli. Uczniowie również mogą robić prezentacje i pokazywać w szkole.

4 Jak rozpoznawać wiarygodne strony i źródła? Szukamy informacji na sprawdzonych stronach internetowych. Szukamy informacji na sprawdzonych stronach internetowych. Sprawdzamy ortografię i znaki interpunkcyjne zanim coś przepiszemy. Sprawdzamy ortografię i znaki interpunkcyjne zanim coś przepiszemy. Jeżeli znajdziemy stronę internetową z której chcemy coś przepisać: próbujemy to przeczytać i ułożyć własnymi słowami, by nie było to bezkrytyczne kopiowanie. Jeżeli znajdziemy stronę internetową z której chcemy coś przepisać: próbujemy to przeczytać i ułożyć własnymi słowami, by nie było to bezkrytyczne kopiowanie.

5 Jak odróżnić informacje od komentarzy czy opinii ? Komentarz i opinia jest to ocena sytuacji z swojego punktu widzenia, a informacja to przekazanie danej informacji ludziom. Komentarz i opinia jest to ocena sytuacji z swojego punktu widzenia, a informacja to przekazanie danej informacji ludziom.

6 Jak mądrze i skutecznie szukać potrzebnych informacji i materiałów? NNNNajlepiej szukać na oficjalnej stronie danej dziedziny. SSSSprawdzać czy jest specjalny znak wiarygodności strony. SSSSprawdzać komentarze do danego wpisu. UUUUczymy się, nie spisujemy !! RRRRozpoznajmy prawa autorskie

7 Poradnik Google’arza ! Aby skorzystać z wyszukiwarki Google, w pole adresowe dowolnej przeglądarki wpisujemy w w w w w wwww wwww.... gggg oooo oooo gggg llll eeee.... pppp llll i wciskamy Enter. Otwiera się strona wyszukiwarki. W pole tekstowe wpisujemy szukane hasło i klikamy na przycisk Szukaj w Google. Po chwili otwiera się strona z wyszukanymi hasłami. Jeśli szukasz informacji w google, uważaj ! Podadzą ci propozycję w wwww wwww wwww.... wwww iiii kkkk iiii pppp eeee dddd iiii aaaa.... pppp llll. Każdy może ją edytować w zakładce ’’edytuj’’ informacje mogą być nieprawdziwe. W google są reklamy kiedy na nie klikniesz będziesz musiał podać swój numer telefonu, kiedy go podasz będą ci regularnie zabierać pieniądze z konta. W wyszukiwarce google masz do wyboru ponad 20 zakładek oto główne 15: +Ty, Wyszukiwarka, grafika, mapy, play, you tube, wiadomomości, gmail, dysk, kalendarz, tłumacz, książki, blooger, czytnik, google news.

8 Czy i jak reagować na nieprawidłowości, oszustwa i błędy ? Możesz to zignorować Zgłosić na e-mail twórcy strony Zadzwonić do firmy która utworzyła stronę. Oszustwa możesz zgłosić na policję.

9 Dziękuję za uwagę !


Pobierz ppt "Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie! Daniel Skowronek KL.6 Szkoła z klasą 2.0."

Podobne prezentacje


Reklamy Google