Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IGRZYSKA ŚMIERCI (TRYLOGIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IGRZYSKA ŚMIERCI (TRYLOGIA."— Zapis prezentacji:

1 IGRZYSKA ŚMIERCI (TRYLOGIA

2 Igrzyska śmierci Igrzyska śmierci (ang. The Hunger Games) – powieœć dla młodzieży z gatunku science-fiction napisana przez Suzanne Collins. Wersja oryginalna ukazała się 14 wrzeœśnia 2008 r. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce została opublikowana 6 maja 2009 roku przez wydawnictwo Media Rodzina. Książka jest pierwszą z trzech cz궜ci serii o tym samym tytule, druga czꜶci – W pierśœcieniu ognia (ang. Catching fire) ukazała się w Stanach Zjednoczonych 1 wrześœnia 2009 roku (w Polsce 12 listopada 2009). Trzecia częśœć – Kosogłos (ang. Mockingjay) miała premierę w Stanach Zjednoczonych 24 sierpnia 2010, natomiast w Polsce ukazała się 10 listopada 2010 roku. 

3

4 W pierśœcieniu ognia W "Igrzyskach œśmierci" dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają. W drugim tomie trylogii, "W pierśœcieniu ognia" Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournée Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw. Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty. 

5

6 Kosogłos Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą zamieszkała w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem - symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi. Zadanie to nie będzie łatwe, bo dziewczynie przyjdzie się mierzyć nie tylko z żołnierzami znienawidzonego prezydenta Snowa, ale także z własnymi dylematami moralnymi. 

7

8 EKRANIZACJE

9 Igrzyska Śmierci Igrzyska Śmierci W 2012 roku, na podstawie pierwszego tomu wytwórnia Lionsgate stworzyła film o tym samym tytule. Jego reżyserią zajął się Gary Ross, scenariuszem również Gary Ross oraz Billy Ray i Suzanne Collins, natomiast produkcją– Nina Jacobson. Rolę Katniss Everdeen zagrała Jennifer Lawrence, Peetę Mellark – Josh Hutcherson oraz Gale'a Hawthorn – Liam Hemsworth. 23 marca 2012 roku, film miał swoją premierę w Polsce.  zwiastun filmu (YouTube) 

10

11 W pierścieniu ognia Kontynuacja œwiatowego hitu w reżyserii Francis'a Lawrenca. Film powstał na podstawie powieœci Suzanne Collins W Pierœcieniu Ognia. W filmie występujš Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth i Woody Harrelson.  Œwiatowa premiera filmu planowana jest na 22 listopada 2013 roku. zwiastun filmu (YouTube)

12

13 Kosogłos  Nie znamy szczegółów dotyczących powstawania filmu. Wiadomo, że film zostanie podzielony na dwie czꜶci. ŒŚwiatowa premiera pierwszej z nich odbędzie się 21 listopada 2014 roku, natomiast drugiej 20 listopada 2015 roku. 

14

15

16


Pobierz ppt "IGRZYSKA ŚMIERCI (TRYLOGIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google