Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PAPKIN – KANDYDAT NA DZIENNIKARZA OPRACOWAŁA: Aneta Pyrgiel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PAPKIN – KANDYDAT NA DZIENNIKARZA OPRACOWAŁA: Aneta Pyrgiel."— Zapis prezentacji:

1 PAPKIN – KANDYDAT NA DZIENNIKARZA OPRACOWAŁA: Aneta Pyrgiel

2 DOBRY DZIENNIKARZ TO… Dziennikarz musi być spostrzegawczy i inteligentny, dociekliwy i uczciwy, odważny i komunikatywny. Dobry dziennikarz to ten, który angażuje się w sprawy, o których mówi lub pisze mówi lub pisze. Dziennikarz powinien wiedzieć coś z każdej dziedziny, nie może być niczym zaskoczony. Ponadto w każdej wolnej chwili powinien czytać prasę i słuchać radia, by znać bieżące informacje. Aby zostać dobrym dziennikarzem trzeba umieć dotrzeć ze swym materiałem do jak największej liczby odbiorców. Czy te cechy posiada Papkin?

3 POMÓŻMY PAPKINOWI DOSTAĆ PRACĘ
Papkin przeczytał ogłoszenie: Redakcja TVP „ Papla” poszukuje kandydatów na stanowisko dziennikarza telewizyjnego. Wymagania: komunikatywność, umiejętność pracy zespołowej, nietuzinkowa inteligencja, swoboda wypowiedzi, twórcze pomysły. Prosimy przesyłać swoje oferty wraz listem motywacyjnym oraz CV na adres: TVP „Papla”, Warszawa, ul. Zemstowa 2. Pomóżmy mu w napisaniu listu motywacyjnego i CV.

4 JAK NAPISAĆ LIST MOTYWACYJNY?
Dobry list motywacyjny powinien zawierać odpowiedź na trzy pytania: Dlaczego to właśnie Ty jesteś idealną (idealnym) kandydatką (kandydatem) na dane stanowisko? Dlaczego chcesz pracować w tej firmie? Co zyskają potencjalni pracodawcy, zatrudniając Cię? Odpowiadając na konkretne ogłoszenie możesz wykorzystać gotową formułę: „W nawiązaniu do ogłoszenia, które ukazało się ... (data) w ... (tytuł gazety lub strony www) chcę przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko... (pełna nazwa stanowiska). Wysyłając swoje dokumenty do konkretnej firmy, w której chcesz pracować (nie w odpowiedzi na anons prasowy), możesz zacząć słowami: „Jestem zainteresowana /(y) pracą w Państwa firmie w Dziale...., na stanowisku związanym z ....”. List motywacyjny napisz prostym językiem. Zdania powinny być krótkie i nieść ze sobą konkretne informacje. Stosuj stronę czynną zamiast biernej - to ułatwi czytanie i sprawi, że twój życiorys będzie bardziej gładki. Wykorzystuj słowa, które podkreślą twój entuzjazm i zaangażowanie. Chwal nie tylko siebie, ale też firmę, w której chcesz pracować. Ale uwaga – rób to mądrze!

5 Postaraj się aby wszystkie informacje były czytelne i przejrzyste.
JAK NAPISAĆ CV? Postaraj się aby wszystkie informacje były czytelne i przejrzyste. Co powinno zawierać CV? dane osobowe wykształcenie doświadczenie zawodowe Pamiętaj o: Najważniejszych osiągnięciach zawodowych. Informacjach, które dają ci przewagę nad konkurentami, ubiegającymi się o to stanowisko, takich jak: znajomość języków obcych, ważne doświadczenia, umiejętności, które przydadzą się w przyszłej pracy. Osiągnięciach, sukcesach, nagrodach.

6 JAK MYŚLISZ, CZY PAPKINOWI UDA SIĘ DOSTAĆ PRACĘ W REDAKCJI?


Pobierz ppt "PAPKIN – KANDYDAT NA DZIENNIKARZA OPRACOWAŁA: Aneta Pyrgiel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google