Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rok 2014 – Rokiem Czytelnika Witamy w prezentacji baśni klasy IV B. Będzie w niej opisana część opowieści o tematyce fantastycznej napisanych przez uczniów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rok 2014 – Rokiem Czytelnika Witamy w prezentacji baśni klasy IV B. Będzie w niej opisana część opowieści o tematyce fantastycznej napisanych przez uczniów."— Zapis prezentacji:

1

2 Rok 2014 – Rokiem Czytelnika

3 Witamy w prezentacji baśni klasy IV B. Będzie w niej opisana część opowieści o tematyce fantastycznej napisanych przez uczniów naszej klasy.

4 Baśń opowiada o tym, że Sajmona wciągnęła umywalka. Trafił do dziwnej krainy ‘’ O „, spotkał tam Chrystiano i psa Cacperro. Po jakimś czasie wszyscy poszli spać i pojawiła się czarownica, która zamieniła Sajmona w trolla. A potem… Historię wymyślili: Szymon Bonisławski, Krystian Dawidek i Kacper Nawrot.

5  W tej baśni w magicznej krainie żył sobie Szaroludek.W krainie Szaroludka wszystko było szare i nazywane szarym np. szarosklep, szarogrzyby. Pewnego dnia Szaroludek spotkał Esmeraldę. Powiedziała mu ona, że musi pójść do domu czarownicy. W tym domku czarownica zdradziła mu, że zakopała amulet z 10 życzeniami. Wykorzystała 9. Co się stanie z dziesiątym amuletem, dowiecie się, gdy przeczytacie opowieść.  Baśń pisały Nikola Bem i Julia Kędziora

6  Dawno, dawno temu na spokojnej wsi mieszkały dwie dziewczynki. Mieszkały one koło siebie, ale się nie znały. Pierwsza miała na imię Agata, a druga Julia. Agata miała długie włosy koloru rudego. Julia zaś miała krótkie włosy koloru blond. Pewnego słonecznego ranka obie dziewczynki wybrały się do sklepu. Tam natknęły się na siebie i przestraszyły się. Drugiego dnia stało się to samo. Ale kolejnego dnia...Resztę historii pozna tylko czytelnik, który sięgnie po naszą książkę.  Baśń pisały: Agata Podbylska i Julia Berdyszak Nieznana Przyjaźń - Portal do magicznej krainy.

7  Niezbyt pogodnego dnia pewien chłopiec wybrał się do miasta i zapomniał pieniędzy na zakupy. Wszedł więc do budki telefonicznej, bo chciał zadzwonić do taty. Gdy wziął słuchawkę do ręki, został przeniesiony do magicznej krainy. W miejscu tym drzewa były koloru niebieskiego. Trawa rano była pomarańczowa, a wieczorem przybierała kolor czerwony. Żyły tam podobne do ludzi istoty, ale z trojgiem oczu. Postacie te posługiwały się czworgiem uszu, co sprawiało, że lepiej od nas słyszały. Do poruszania się wykorzystywały sześć nóg. Ich domy miały kształt rożka do lodów. Często w ogrodach uprawiali różowe jabłka, które rosły w ziemi. W tej krainie plony zbierano zimą. Dla istot tam zamieszkujących owoce i warzywa były niezdrowe. Dieta wskazana dla ich zdrowia opierała się na jedzeniu dużej ilości tłuszczu.  Przygody chłopca w tej dziwnej krainie znajdziecie w opowiadaniu Tobiasza Podżerka i Bartka Wachońskiego.

8  Dawno, dawno temu była sobie kraina z fontanną. Jej woda ulepszała zbroje i miecze rycerzy. Ta fontanna była duża i potężna. Zdobiło ją czterech złotych ludzi. Pewnego dnia obok fontanny zjawił się strażnik z metalu. Ludzie myśleli, że chroni ją przed chciwcami. Ale jego zadanie było inne. Zablokował jaskinię, a ci co tam weszli, nie wrócili. W małej wiosce przy jaskini z fontanną żyło sobie czterech braci: Bronek, Olek, Marek i Arek. Najstarszy był Marek. Był przewodnikiem wszystkich braci. Arek był rok młodszy od Marka. Pełnił rolę jego zastępcy. Olek, trzy lata młodszy od Arka, był bardzo silny i odważny. Bronek był dwa lata młodszy Olka. Nie był ani silny, ani odważny. Tak naprawdę przynosił im wstyd. Czy bracia pokonali czar strażnika?  Baśń pisali: Mikołaj Szymkowiak i Wit Zakrzewski.

9  „Cześć, mam na imię Wiktoria i skończyłam 11 lat, a oto moja przyjaciółka Marta. Chodzimy do czwartej klasy. Znamy się od dzieciństwa. Gdy pewnego razu rozmawiałyśmy na lekcji, nasza pani wychowawczyni kazała nam zostać na przerwie w klasie i posprzątać. Bardzo nam się nudziło, aż tu niespodziewanie ktoś zapukał w okno. Myślałyśmy, że jakiś pierwszoklasista sobie żartuje. Jednak później okazało się zupełnie coś innego... Gdy otworzyłam okno, w jakiś magiczny sposób przeniosłyśmy się do niezwykłej krainy!”  Jesteś ciekawy, co było dalej, zajrzyj do książki.  Baśń napisały: Wiktoria Burzyńska i Marta Nowak

10  Dawno temu żyli sobie Jaś i Piotr. Chodzili razem do szkoły. Pewnego dnia weszli do starego kantorka. Wychodząc z niego zauważyli, że są w innej szkole. Nagle zobaczyli, że w ich stronę biegnie grupa chłopaków, którzy nie mieli przyjaznych min. Jaś z Piotrkiem uciekali przed nimi, ile mieli sił w nogach. Skręcili w stronę wyjścia, które pokazywała tabliczka. Wybiegli ze szkoły i …  Baśń pisali : Piotr Papis i Jan Palacz

11  To tylko zapowiedź niektórych z naszych opowieści.  Mamy nadzieję, że sięgniecie po napisaną przez nas książkę. Znajdziecie tam inne ciekawe teksty. Link do e-booka znajdzie się jeszcze przed wakacjami na szkolnej stronie.  Prezentację przygotowali : Wit Zakrzewski, Krystian Dawidek, Tobiasz Podżerek, Szymon Bonisławski, Filip Zając i Julia Berdyszak.


Pobierz ppt "Rok 2014 – Rokiem Czytelnika Witamy w prezentacji baśni klasy IV B. Będzie w niej opisana część opowieści o tematyce fantastycznej napisanych przez uczniów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google