Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WITAMINOWE ZOO Kiedyś żył wielki smok Obibok, który dostał pracę w zoo jako dyrektor. Na początku w tym zoo mieszkała tylko jedna mała świnka. Świnka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WITAMINOWE ZOO Kiedyś żył wielki smok Obibok, który dostał pracę w zoo jako dyrektor. Na początku w tym zoo mieszkała tylko jedna mała świnka. Świnka."— Zapis prezentacji:

1

2 WITAMINOWE ZOO

3

4 Kiedyś żył wielki smok Obibok, który dostał pracę w zoo jako dyrektor. Na początku w tym zoo mieszkała tylko jedna mała świnka. Świnka żywiła się wyłącznie słodyczami i niezdrowym jedzeniem.

5 Któregoś dnia smoka zabolał ząb. Dentysta wyleczył go z bolącego zęba i nakarmił zdrowymi owocami i warzywami. Zalecił też smokowi jeść na śniadanie, obiad i kolację zdrowe jedzenie, żeby nie bolały go już inne zęby. Kiedy smok siedział na fotelu u dentysty, nagle zasnął i śniły mu się witaminy, o których mówił mu dentysta Przypomniał sobie też o śwince w zoo, która jadła tylko słodycze i niezdrowe jedzenie. Gdy smok się obudził, zaraz zadzwonił do świnki i powiedział jej, żeby jadła tylko warzywa to spełnią się wszystkie jej marzenia.

6 Kiedy smok wrócił do zoo od dentysty, zauważył, że świnka lata, bo urosły jej skrzydła. To warzywa sprawiły, że spełniło się jej wielkie marzenie. Jako dyrektor zoo, smok sprowadził dla świnki męża- dzika. Teraz w zoo były już dwa zwierzątka. Smok pamiętał, żeby jego podopieczni jedli zdrową żywność. Po jakimś czasie śwince urodziły się dzieci- synek i córeczka, które lubiły tylko zdrowe jedzenie.

7 Smok sprowadził do swojego zoo jeszcze kilka zwierząt, które od razu nauczył wychodzić na słońce i świeże powietrze oraz jeść owoce i warzywa, które miały w sobie witaminy C, D, B i A.

8 Te zwierzęta to były: młody lew Pafnucy, uchatka, która za uchem nosiła kwiatka, wilk Miluś, byk Franuś i papuga Demence. Zwierzęta codziennie wychodziły ze swoich mieszkań w zoo na świeże powietrze, a ludzie odwiedzający zoo mogli podziwiać jakie są zdrowie i wesołe.

9 Nadeszła wiosna. Smok- dyrektor zbudował w zoo delfinarium i sprowadził kilka delfinów. Delfiny nazywały się Czosnek, Cebulka, Truskawka, Jabłko, a ulubione delfiny smoka to były: Mandarynka i Wisienka. Delfiny były wesołe i pogodne, a najważniejsze, że były zdrowe i że lubiły jeść cebulę, truskawki, ananasy, arbuzy, melony, jabłka, marchewkę i ryby oraz ich ulubione danie- ciasto bananowo- wiśniowe z bitą marchewką i posypką cebulową.

10 Smok nauczył delfiny skakać na wysokość 50metrów w górę. Udało się to, bo one jadły tylko zdrowe pokarmy i miały dużo siły. Za każdym razem, gdy ludzie przychodzili do zoo, to delfiny skacząc mówiły rymowankę, którą same wymyśliły: „Zawsze z rana zjadaj jabłko lub banana”. Tak zachęcały odwiedzających do zdrowego odżywania się. Od tej pory wszystkie zwierzaki w zoo apelują o jedzenie dużej ilości owoców, warzyw oraz witamin i wychodzenie na świeże powietrze, żeby wszyscy byli zdrowi, a Obibok- dyrektor jest bardzo dumny ze swojego witaminowego zoo i mądrych zwierząt.


Pobierz ppt "WITAMINOWE ZOO Kiedyś żył wielki smok Obibok, który dostał pracę w zoo jako dyrektor. Na początku w tym zoo mieszkała tylko jedna mała świnka. Świnka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google