Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 8 w ZS nr 4 im. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza - miasto przemian Samorząd miasta Dąbrowa Górnicza – Rada Miasta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 8 w ZS nr 4 im. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza - miasto przemian Samorząd miasta Dąbrowa Górnicza – Rada Miasta."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 8 w ZS nr 4 im. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza - miasto przemian Samorząd miasta Dąbrowa Górnicza – Rada Miasta

2 Informacje o naszym mieście - Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza – miasto położone w południowej Polsce, w Zagłębiu Dąbrowskim, w województwie śląskim, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, nad Czarną Przemszą i Białą Przemszą, w dużej części w Kotlinie Dąbrowskiej. Największe powierzchniowo miasto województwa (9. w kraju) i największy ośrodek przemysłowy Zagłębia Dąbrowskiego. Należy do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Silesia. W Dąbrowie Górniczej mieści się największa w Polsce huta stali: ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza (dawna Huta Katowice) i jedna z największych europejskich koksowni: Koksownia Przyjaźń. Bardzo rozwinięta sieć kolejowa o jednej z największych gęstości w kraju. Dąbrowa Górnicza należy do KZK GOP, który organizuje komunikację autobusową i tramwajową. Na terenie miasta działa ponad 60 klubów i stowarzyszeń sportowych. Informacje zasięgnięte z portalu www.pl.wikipedia.org

3 20 maja miałyśmy możliwość spotkania się z p. Mariuszem Kalagą - radnym Rady Miasta. Zadałyśmy mu kilka pytań. Pan Mariusz chętnie nam odpowiadał. Dowiedziałyśmy się wiele o jego życiu i działalności. Spotkanie z radnym

4 Mariusz Kalaga, nasz radny odpowiadał na nasze pytania i opowiedział nam trochę o sobie.... Oprócz polityki zajmuje się także muzyką – pracuje w Pałacu Kultury Zagłębia. Traktuje to jako swoje hobby. Znany w USA i Włoszech. M. Kalaga to rodowity dąbrowianin, jego dziadek działał w PPS-ie, a jego stryj – policjant - został stracony w Katyniu w 1940 roku. W wyborach w 2006 roku startował z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 4 i stał się jednym z 25 radnych Rady Miasta Dąbrowa Górnicza.

5 M. Kalaga: Kocham je! Uwielbiam Wzgórze Gołonoskie - łąki i kościół św. Antoniego – bardzo dobrze się w nim czuję. Głównie lubię tutejszych ludzi – mam wielu przyjaciół. Nie brakuje tu dobrych i mądrych osób. Coraz bardziej podoba mi się centrum naszego miasta bo staje się przyjazne. Co Pan lubi w naszym mieście?

6 M. Kalaga: Na mojej ulotce wyborczej z 2006 roku miałem ich kilka. Zabiegałem o odnowienie Szkoły Podstawowej nr 18 i teraz jest w kapitalnym remoncie. Dopilnowałem, aby oświetlono i położono chodniki w Gołonogu. Starałem się, aby wybudowano boisko Orlik 2012 przy Szkole Podstawowej nr 12. Dowiedziałem się, że wszystkie dokumenty są już załatwione. Jakie cele zrealizował Pan przez okres swojej kadencji?

7 M. Kalaga: Myślę, że współpraca władz z terenami zielonymi jest bardzo dobra. Istnieją Społeczne Rady Łęki, Łośnia i innych dzielnic. Jej członkowie piszą interpelacje do Urzędu Miasta o zaistniałych problemach. Te kwestie są od razu rozwiązywane bądź odkładane na późniejszy termin z powodu braku funduszy. Jak układa się współpraca władz z terenami zielonymi naszego miasta?

8 M. Kalaga: Wydaje mi się, że głównym problemem naszego miasta jest gospodarka wodno - ściekowa. Rury są bardzo stare. Jednak jesteśmy na dziewiątym miejscu w województwie śląskim. Mamy dobre położenie geograficzne. Na uporanie się z tym problemem dostaniemy 500 mln złotych. Jaki jest główny problem z jakim przyszło się zmierzyć Dąbrowie Górniczej?

9 M. Kalaga: Odbywają się raz w miesiącu w Urzędzie Miasta. Obradujemy tam nad ważnymi problemami naszego miasta. Na te obrady może przyjść każdy. Korzystając z okazji chciałbym Was serdecznie zaprosić na uroczystą sesję z okazji nadania tytułu: Adama Marcela Piwowara – pierwszego prezydenta Dąbrowy Górniczej sali sesyjnej. Odbędzie się ona 26.05.2010 roku o godzinie 11.00. Jak wyglądają sesje Rady Miejskiej?

10 M. Kalaga: Chciałbym aby powstało o wiele więcej miejsc parkingowych takich jak np. w Czechach – piętrowe parkingi. Pragnąłbym także rozbudować infrastrukturę: chodniki na ulicach oraz dobre oświetlenie. Chciałbym także przeprowadzić remonty szkół i zbudować nowe boiska sportowe. Jakie będą pana cele w ewentualnej przyszłej kadencji?

11 Klaudia Szczęsna 1994, kl. 3 Zuzanna Pierzchała 1994, kl. 3 Anna Toborek 1994, kl. 3 Daria Kępka 1994, kl. 3 Anna Nowakowska 1994, kl. 3 Julia Bieda 1994, kl. 3 Gimnazjum nr 8 w ZS nr 4 im. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej Opiekunowie Zespołu: mgr Patrycja Kopcińska, mgr Violetta Klamra W skład Zespołu Projektowego wchodzą: Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 8 w ZS nr 4 im. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza - miasto przemian Samorząd miasta Dąbrowa Górnicza – Rada Miasta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google