Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAGRODA SPECJALNA za całokształt działalności popularyzatorskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAGRODA SPECJALNA za całokształt działalności popularyzatorskiej."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 NAGRODA SPECJALNA za całokształt działalności popularyzatorskiej

5 Prof. dr hab. Łukasz Turski Centrum Fizyki Teoretycznej PAN

6 Łukasz Turski „ To Don Kichoci wygrywają – to wszystko, czego nas nauczyła historia w XX i na początku XXI wieku”.

7 LAUREACI W KATEGORII Naukowiec lub Instytucja naukowa

8 Dr hab. Stanisław Czachorowski profesor Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn

9 Stanisław Czachorowski : „Udowodniliśmy, że nauka jest newsogenerowalna... nawet w Olsztynie! Synergia doświadczeń dziennikarzy i naukowców daje coś naprawdę dobrego. Łączy nas wspólna misja upowszechniania wiedzy”.

10 Agata Jurkowska doktorantka Instytut Geologii Uniwersytet Jagielloński Kraków

11 Agata Jurkowska : „Warsztaty geologiczne są bardzo istotnym czynnikiem edukacyjnym. Oprócz waloru popularyzatorskiego przyczyniają się również do promocji kierunków przyrodniczych”.

12 Dr Tomasz Samojlik pracownik naukowy Zakład Badania Ssaków Polska Akademia Nauk Białowieża

13 Tomasz Samojlik: „Nawet najmłodsi odbiorcy mogą zetknąć się z dostosowanymi do ich wieku wiadomościami opartymi na badaniach naukowych”.

14 LAUREACI W KATEGORII Dziennikarz lub Instytucja nienaukowa

15 Red. Marek Nowicki reporter TVN

16 Marek Nowicki: „Przełomowe operacje, nowe materiały i narzędzia stosowane w medycynie - to tematy, które przybliżam widzom (…) Rozwój transplantologii - światowej i polskiej - to także powracający wątek”.

17 NANONET Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii

18 Dr inż. Adam Szatkowski: prezes NANONET „Nanotechnologia, niesie ze sobą wiele korzyści, lecz również potencjalne zagrożenia. Jej osiągnięcia wtapiają się w nasze życie niezależnie od tego, czy nam się to podoba”.

19 Stowarzyszenie DELTA JuraParki w Bałtowie, Solcu Kujawskim i Krasiejowie

20 Stowarzyszenie DELTA Misją JuraParków jest: „Uczyć – bawiąc i bawić ucząc”. Stowarzyszenie popularyzuje głównie paleontologię, ale także biologię, geologię i geografię.

21 WYRÓŻNIENIA za prezentacje na tegorocznych festiwalach nauki

22 Marek Golka Gimnazjum nr 5 w Radomiu za cykl pokazów fizycznych dla szkół

23 Marek Golka: „Jedynym zjawiskiem, jakie wielu uczniów obserwuje w szkołach, jest kruszenie kredy podczas pisania na tablicy. Ja zacząłem płynąć pod prąd”.

24 Dr Marek Jurgowiak Collegium Medicum Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń za wykład „Granice długowieczności”

25 Marek Jurgowiak: „Popularyzacja nauk biomedycznych jest sztuką ukazywania w przystępny sposób tego, co w nauce najciekawsze i jednocześnie pozwalające nam wszystkim przybliżyć się do rozumienia fenomenu życia.”

26 Ewa Sumelka Uniwersytet Medyczny w Poznaniu za wykład, pokaz i prezentację „Biol Top Models, czyli komórka w szpilkach na wybiegu”

27 Ewa Sumelka: „Nauka i sztuka przenikają się - od pradziejów do współczesnej epoki komputerów i świata wirtualnego. Za postępem (…) idzie coraz większy dostęp człowieka do świata niewidzialnego gołym okiem”.

28 Wyróżnienie PAP dla rzecznika prasowego instytucji naukowych

29 Bartosz Dembiński Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

30 UCZESTNICY KONKURSU w kategorii Naukowiec lub Instytucja naukowa

31 dr hab. Mirosław Nakonieczny – nominacja Jury do edycji 2012 Mariusz Gagoś Ewa Korpysz Józef Krawczyk Zbigniew Remin Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

32 UCZESTNICY KONKURSU w kategorii Dziennikarz lub Instytucja nienaukowa

33 Badania.net – serwis internetowy Chemik – redakcja miesięcznika Gadające Głowy – cykl audycji radiowych Newsweek - dział naukowy tygodnika Klub Astronomiczny „Almukantarat” Polska Akademia Dzieci Tomasz Czarnecki Krzysztof Orliński Marcin Włodarczyk Monika Florek-Mostowska

34 UCZESTNICY KONKURSU w kategorii Prezentacja festiwalowa

35 "Leki obrzydliwe i dziwne" dr Wojciech Ślusarczyk "Pająki, jakich nie znamy" dr Robert Rozwałka "Czy rośliny są inteligentne? prof. Stanisław Karpiński

36

37

38

39

40

41

42 DZIĘKUJEMY JUROROM TEGOROCZNEJ EDYCJI: prezesowi PAN prof. Michałowi Kleiberowi, prof. Magdalenie Fikus z Warszawskiego FN, Irenie Cieślińskiej z Centrum Nauki Kopernik, red. Sławomirowi Zagórskiemu z Gazety Wyborczej, Magdalenie Kuli z MNiSW oraz red. Tomaszowi Trzcińskiemu z PAP

43 GRATULUJEMY WYBITNYM POPULARYZATOROM - - LAUREATOM I UCZESTNIKOM KONKURSU Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej rywalizacji o tytuł Popularyzatora Nauki 2012

44


Pobierz ppt "NAGRODA SPECJALNA za całokształt działalności popularyzatorskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google