Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

38. Życie sakramentalne chrześcijanina chrzest bierzmowanie Eucharystia pokuta i pojednanie namaszczenie chorych kapłaństwo małżeństwo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "38. Życie sakramentalne chrześcijanina chrzest bierzmowanie Eucharystia pokuta i pojednanie namaszczenie chorych kapłaństwo małżeństwo."— Zapis prezentacji:

1 38. Życie sakramentalne chrześcijanina chrzest bierzmowanie Eucharystia pokuta i pojednanie namaszczenie chorych kapłaństwo małżeństwo

2 38. Życie sakramentalne chrześcijanina „Sakramenty są widzialnymi znakami (słowa i czynności), zrozumiałymi dla człowieka. Urzeczywistniają one skutecznie łaskę, którą oznaczają, za pośrednictwem działania Chrystusa i przez moc Ducha Świętego”. (Katechizm Kościoła katolickiego, 1084)

3 38. Życie sakramentalne chrześcijanina „Celem sakramentów jest uświęcenie człowieka, budowanie mistycznego Ciała Chrystusa, a wreszcie oddawanie czci Bogu. Jako znaki, mają one także pouczać. Sakramenty wiarę nie tylko zakładają, lecz za pomocą słów i rzeczy dają jej wzrost, umacniają ją i wyrażają”. (Katechizm Kościoła katolickiego, 1123)

4 38. Życie sakramentalne chrześcijanina sakramentporównanie, skojarzeniauzasadnienie chrzestjest jak narodziny dziecka... jest jak wschód słońca... jest jak kwiat w pąku...... bo rodzimy się do nowego życia bierzmowaniejest jak człowiek na siłowni... jest jak pocieszenie przyjaciela... jest jak wsparcie rodziny...... bo stajemy się mocni wiarą Eucharystiajedzenie i picie...... bo utrzymuje w życiu łaski pokuta i pojednanie jest jak pogodzenie się z przyjacielem... jest jak umycie się...... bo przywraca pokój serca namaszczenie chorych jest jak wizyta u lekarza... jest jak przyjmowanie leków...... bo przynosi ulgę w cierpieniu kapłaństwojest jak obdarowywanie skarbami...... bo daje dostęp do rozdawania łask Bożych małżeństwojest jak wspólna droga do Boga... jest jak wspólna praca...... bo będziemy sobie pomagać we wzajemnym uświęceniu


Pobierz ppt "38. Życie sakramentalne chrześcijanina chrzest bierzmowanie Eucharystia pokuta i pojednanie namaszczenie chorych kapłaństwo małżeństwo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google