Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie
,,Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona.” Antoine de Saint-Exupery Gmina Burzenin

2 Informacje o gminie Województwo: łódzkie Powiat: sieradzki Wójt: Barbara Darul Ludność: 5714

3 Symbole gminy Urzędowa flaga gminy Herb gminy

4 Barokowy ratusz w Burzeninie
Burzenin dawniej… Barokowy ratusz w Burzeninie Stary most Rynek burzeniński

5 Co mieszkańcy zawdzięczają gminie?
,,W ramach ustalonego budżetu w naszej gminie powstał Dom Kultury, gimnazjum oraz niedawno powstała sala gimnastyczna, nowa kuchnia w szkole podstawowej.” (Bogdan Patela-były radny)

6 Nauka to potęgi klucz… Gimnazjum w nowym budynku funkcjonuje od 2002r.
Salę gimnastyczną oddano w 2009r.

7 ,,Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski” (Benjamin Franklin)
,,Gmina zakupiła instrumenty muzyczne, dzięki czemu powstała Orkiestra Dęta pod dyrekcją p. Rafała Stefaniaka. Członkowie mogli wybrać swój ulubiony, na którym kształcą umiejętności.” (Bogdan Patela - były radny)

8 ,,Człowiek nie jest samotny
,,Człowiek nie jest samotny! Ktoś go przecież pilnuje” (Stanisław Jerzy Lec) ,,Rada gminy na sesjach przyczyniła się do powstania Strażnicy w Burzeninie, remontów wodociągów, zakupów nowych samochodów dla jednostek Grabówka, Niechmirów, Jarocice.” (Jan Fornalczyk -obecny radny)

9 A od tego się zaczęło… ,,Po upadku wszystkich dużych zakładów powstały nowe, małe prywatne przedsiębiorstwa i powstała także moja piekarnia i młyn. Zainspirowany byłem artykułem w ówczesnej gazecie ,,Dziennik Łódzki” (artykuł powyżej)...” (Piotr Wlazły)

10 ,,Dzielę z innymi swój chleb” (Phil Bosmans)
„…Piekarnię uruchomiłem 23 lata temu. Dzięki własnej inicjatywie i pomocy rodziny, jak i później załogi moja firma się rozrosła. Dziś zatrudnia 50 osób, a od czasu jej założenia została zmodernizowana.” (Piotr Wlazły-właściciel piekarni)

11 Aktualny wygląd rynku Burzenina…

12 ,,Jakże wielu z nas ma dalekosiężne plany…”
,,Rada gminy postanowiła przeznaczyć fundusze na przebudowę rynku (plany powyżej). Został on zaprojektowany przez wrocławskich architektów w wersji portugalskiej. Prawdopodobnie prace rozpoczną się w 2011r.” (Jan Fornalczyk-obecny radny)

13 Eko-Cross Burzenin Najważniejszą imprezą rekreacyjno-sportową gminy jest organizowany od kilkunastu lat w maju na stadionie w Strumianach. Tradycyjnie odbywają się wyścigi rowerowe dla młodszych i starszych dzieci, konkursy ekologiczne oraz pokaz mody ekologicznej.

14 Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki
Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki powołany został uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Sieradzu z dnia 14 września 1989 roku w celu ochrony cennych walorów przyrodniczo-krajobrazowych. W obecnych granicach PKMWiW leży na terenie 9 gmin: Widawa, Konopnica, Burzenin, Zapolice, Sieradz, Sędziejowice, Ostrówek, Rusiec, Zduńska Wola. Powierzchnia Parku wynosi ha. 

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Marta Kasprzak 1994/ III d Kinga Kurowska 1994/ III d Magdalena Sendak 1994/ III d Klaudia Sicińska 1994/ III d PG im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie Opiekun zespołu: Anna Rąkowska Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google