Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Od zabawek przedszkolaka do bingo starszaka” Autorki: Aleksandra Rembarz Adrianna Czaplińska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Od zabawek przedszkolaka do bingo starszaka” Autorki: Aleksandra Rembarz Adrianna Czaplińska."— Zapis prezentacji:

1 „Od zabawek przedszkolaka do bingo starszaka” Autorki: Aleksandra Rembarz Adrianna Czaplińska

2 „Składany, upychany, do torby wkładany … laptop. Do zalet laptopów można zaliczyć wysoką mobilność - relatywnie niewielkie urządzenie nie sprawia większych problemów przy transporcie, a pozwala w dowolnym miejscu, na niewielkiej przestrzeni uruchomić w pełni funkcjonalną stację roboczą. Dzięki swym rozmiarom i możliwościom stanowią również atrakcyjną alternatywę dla dużych komputerów stacjonarnych. CIEKAWOSTKA: Nazwa „laptop” wzięła się od słów komputer trzymany na kolanach.

3 Samsung, Nokia i LG – telefonów raj się śni… Telefon komórkowy, potocznie komórka — telefon działający w oparciu o urządzenie telekomunikacyjne umożliwiające swoim użytkownikom na bezprzewodowe połączenia na obszarze złożonym z tzw. komórek.telefon komórek Obecnie absolutna większość telefonów komórkowych działa w systemach cyfrowych (np. GSM, DCS, PCS, UMTS). GSMDCSPCSUMTS CIEKAWOSTKA: Aż 75% osób na świecie korzysta z telefonów komórkowych

4 IPad iPad – tablet firmy AppleMa ekran dotykowy z technologią Multi-Touch oraz wiele możliwościtabletAppleekran dotykowyMulti-Touch iPad ukazał się w kwietniu 2010 roku, w ciągu pierwszych 80 dni sprzedaży sprzedano 3 miliony tych urządzeń. Urządzenie w wersji bez adaptera 3G i GPS dostępne jest w USA od 3 kwietnia 2010 roku. Premiera iPada w wybranych krajach Europy odbyła się 28 maja 2010 roku. Polska premiera urządzenia nastąpiła 30 listopada 2010, wcześniej był sprzedawany nieoficjalnie.3GGPS CIEKAWOSTKA: Ta sama firma wprowadziła na rynek I ‘Phony

5 A TAK WYOBRAŻAMY SOBIE ZABAWKI W PRZYSZŁOŚCI…

6 Mamy przyjemność zabrać was w magiczną podróż w przyszłość. Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie cudowne, zielone, bujne łąki oraz błękitne, bezchmurne niebo i ani jednej żywej duszy w pobliżu… Wiecie dlaczego nikt nie bawi się na słonecznych łąkach? Dlatego!

7 Jakie zabawki sobie wyobrażamy? Lalki na pilota, które rozmawiają z dziećmi jak normalni ludzie Przybory do rysowania, które potrafią mówić Ulepszone komputery, telefony … itp. Latające pojazdy zabawkowe dla dzieci Roboty, które mają ludzkie zdolności Pluszaki, śpiewające kołysanki. NA NASTĘPNYCH SLAJDACH PRZEDSTAWIMY BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWO TE ZABAWKI.

8 Lalki stare już się nam znudziły teraz chcemy nowoczesne maszyny. Tym slajdem chcemy Wam jak najbardziej przybliżyć wizję lalek w przyszłości. Pomyślcie sobie że przed Wami stoi lalka waszego wzrostu. Uśmiecha się i przyjaźnie macha do was ręką. Po chwili odzywa się ludzkim głosem i proponuje Wam wspólną zabawę. Zgadzacie się a lalka prowadzi Was za rękę do bawialni. Siadacie na miękkim dywanie a nowy przyjaciel wyjmuje coraz to nowsze gry i zabawki wciąż z Wami rozmawiając…

9 Już więcej w piórnikach szukać nie będziemy, nowa technologia, teraz wszystko znajdziemy… Czy mieliście kiedyś problem w znalezieniu konkretnej rzeczy w zapchanym piórniku? Przyszłość ma dla Was rozwiązanie. Przed wami stoi piórnik, który cierpliwie czeka aż włożycie do niego rękę by powiedział Wam co w tej chwili w niej trzymacie i gdzie w nim leży potrzebny Wam przedmiot.

10 Przyziemne sprawy już się nam znudziły teraz w niebo sobie polecimy… Czy miałeś kiedyś ochotę oderwać się od ziemi i polecieć przed siebie jak ptak. Teraz jest już to możliwe. Gdy się odwrócisz ujrzysz za sobą uskrzydlone auto. W nim możesz polecieć i oderwać się od codzienności obserwując niezwykłe chmury i latające wokół ptaki.

11 Ludzie nie zawsze mają czas robot zawsze przy mnie trwa. Jesteśmy już w XXIV wieku. Ludzie mają coraz większe wymagania wobec technologii. By dogodzić społeczności naukowcy wymyślili robo – przyjaciół. Roboty zaczęły zaprzyjaźniać się z ludźmi, a osoby posiadające takiego robota pokochały je całym sercem. Teraz ludzie coraz mniej potrzebują drugiego człowieka, gdyż mają przy sobie inteligentne zaprzyjaźnione wynalazki.

12 Dzieci już usypiać nie trzeba teraz pluszaki zrobią to, co trzeba. Ludzie coraz więcej pracują. Przychodzisz zmęczony do domu i marzysz tylko o tym żeby położyć się w łóżku. Nagle pojawia się Twoje dziecko i prosi o to żebyś je uśpił. Nie musisz się już o to martwić. Przyszłość znowu Cię ratuje. Przytulanki zrobią to za Ciebie opowiadając rozmaite historie, śpiewając kołysanki i utulając do snu Twoją pociechę.

13 Oto wszystkie nasze pomysły. Wróciliśmy z magicznej wyprawy. Zastanówcie się teraz chwilę czy podoba Wam się to, co zobaczyliście? Czy może wolelibyście coś zmienić? Jeśli tak, to zapamiętajcie te słowa: „To Wy planujecie przyszłość”

14 KONIECKONIEC Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji. Mamy nadzieję że wam się podobała. Źródła internet


Pobierz ppt "„Od zabawek przedszkolaka do bingo starszaka” Autorki: Aleksandra Rembarz Adrianna Czaplińska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google