Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WITAM W ŚWIECIE LEGO Olego Kirka Christiansena Firma założona przez duńskiego stolarza Olego Kirka Christiansena 12 października1932 roku Nazwa Lego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WITAM W ŚWIECIE LEGO Olego Kirka Christiansena Firma założona przez duńskiego stolarza Olego Kirka Christiansena 12 października1932 roku Nazwa Lego."— Zapis prezentacji:

1

2 WITAM W ŚWIECIE LEGO

3 Olego Kirka Christiansena Firma założona przez duńskiego stolarza Olego Kirka Christiansena 12 października1932 roku Nazwa Lego przyjęta w 1934 roku pochodzi od duńskich słów „leg godt” (baw się dobrze) ale Ole nie wiedział, że Lego po łacinie znaczy składam W 1947 roku firma Lego zaczęła produkować zabawki ze sztucznego tworzywa HISTORIA POWSTANIA LEGO

4 Sukces przyniosły firmie klocki składane za pomocą systemu wypustek i odpowiadającym im gniazd. Dzięki temu z klocków Lego można było budować domy, miasta i samochody. Pojawiły się także pierwsze figurki.

5 LEGO WSPÓŁCZEŚNIE Obecnie Lego tworzy wiele różnych systemów na przykład, City, Creator, Technic, Duplo, Kingdom, Sar Wars, Mindsorms, WeDo, Ninjago, Hero Factory, Bionicle. Każdy system składa się z wielu ciekawych zestawów zawierających wiele elementów.

6 Oprócz tradycyjnych systemów istnieją również systemy filmowe np. Harry Potter albo Władca Pierścieni czy Hobbit albo Piraci z Karaibów. Istnieją też filmy lego, które zachęcają dzieci do kupowania zestawów a także podpowiadają jak się bawić. Są też strony internetowe, na których można znaleźć gry i zabawy z Lego.

7 CIEKAWE BUDOWLE LEGO

8

9

10 NAJWIĘKSZA BUDOWLA LEGO

11 POWSTANIE MINIFIGUREK W 1975 roku pierwsze figurki Lego były figurkami Lego Duplo. Nogi były wykonane z jednego kawałka plastiku, a główki były bez nadruków. W 1978 roku pojawiły się figurki z ruchomymi ramionami i z mało skomplikowanymi minkami. W 1989 roku na twarzach minifi- gurek pojawiła się bardziej skompli- kowana minka w tym twarz piratów.

12 W 1990 roku po raz pierwszy pojawiła się wyspecjalizowana figurka – Duch, a w 1995 roku pojawiła się następna - Szkielet. W 2000 roku po raz pierwszy pojawiła się minifigurka z innym niż typowy kształt głowy - był to Jar Jar Binks z serii lego Star Wars.

13 W 2004 roku pojawiły się figurki o naturalnych odcieniach skóry. W 2010 roku w zestawach Atlantis pojawiły się figurki z mackami zamiast nóg.

14 MOJE BUDOWLE

15 Dziękujęzauwagę

16 Wykonał Kuba Jędrulak Zdjęcia pobrałem z wyszukiwarki internetowej „google chrome”- google - grafika oraz zdjęcia ze zbiorów własnych.


Pobierz ppt "WITAM W ŚWIECIE LEGO Olego Kirka Christiansena Firma założona przez duńskiego stolarza Olego Kirka Christiansena 12 października1932 roku Nazwa Lego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google