Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PIĘKNO PRZEMĘCKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO PODZIWIANE Z WIEŻ WIDOKOWYCH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PIĘKNO PRZEMĘCKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO PODZIWIANE Z WIEŻ WIDOKOWYCH"— Zapis prezentacji:

1 PIĘKNO PRZEMĘCKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO PODZIWIANE Z WIEŻ WIDOKOWYCH

2 CEL WYCIECZKI DOGODNY OKRES TRASA WYCIECZKI
Celem wycieczki jest zobaczenie fragmentu Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Jest to obszar, który powstał w wyniku zlodowacenia. Uznawany za jeden z bardziej malowniczych krajobrazów polodowcowych Wielkopolski. Charakteryzują go przede wszystkim rynny jezior polodowcowych, wzniesienia morenowe i głazy narzutowe. Na naszej wycieczce część tych form obejrzymy z wysokości wież widokowych. Będziemy też mogli obejrzeć zabytki kultury i poznać ofertę gospodarstw agroturystycznych. Ingerencja człowieka na terenie parku jest ograniczona lecz wystarczająca aby zwiększać atrakcyjność turystyczną tego miejsca. DOGODNY OKRES Na taką wyprawę warto wybrać się w okresie od kwietnia do października, jednakże najpiękniej jest w porze letniej. Pamiętać należy o wyposażeniu rowerów, odpowiednim ubiorze i napojach. TRASA WYCIECZKI Przemęt- Perkowo- Olejnica- Górsko- Dominice- Boszkowo- Bucz- Kluczewo- Siekowo- Przemęt Trasa wycieczki ma ok. 40 km długości i pokonamy ją rowerem. Przeznaczona jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych.

3 MINIATURA WIEŻY Z OLEJNICY

4 PRZEMĘT Jest siedzibą gminy. Przyjeżdżając do tej miejscowości warto zobaczyć PERŁĘ ZIEMI PRZEMĘCKIEJ, czyli kościół pw. św. Jana Chrzciciela, wybudowany w stylu barokowym w XVII w., który jest spuścizną czasów, kiedy w Kasztelani Przemęckiej swą siedzibę mieli CYSTERSI.

5

6 REZERWAT WYSPA KONWALIOWA
Położona jest na Jeziorze Radomierskim. Do szczególnych osobliwości wyspy należy występowanie KONWALII MAJOWEJ o niespotykanym, delikatnym, różowym zabarwieniu pręcików i żyłkowaniu. Jest ścisłym rezerwatem przyrody.

7 WIEŻA WIDOKOWA W OLEJNICY
Powstała jako pierwsza, w 2009 roku, w samym sercu Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Ma wysokość 19,5 m i można z niej podziwiać m.in. rynnę przemęckich jezior.

8 WIDOKI Z WIEŻY WIDOKOWEJ

9 REZERWAT TORFOWISKO NAD JEZIOREM ŚWIĘTYM
Jedno z nielicznych w Wielkopolsce dobrze zachowanych torfowisk. Obejmuje torfowisko przejściowe. Najciekawszą rośliną rezerwatu jest owadożerna ROSICZKA OKRĄGŁOLISTNA.

10 GALERIA PTAKÓW

11 WIEŻA WIDOKOWA W DOMINICACH
Ma 8 m wysokości. Możemy z niej zobaczyć Jezioro Dominickie- największe rynnowe jezioro Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Jest elementem ścieżki przyrodniczo- leśnej „Papiernia”.

12 JEZIORO DOMINICKIE

13 REZERWAT JEZIORO TRZEBIDZKIE
Płytkie i bardzo silnie zarastające jezioro wraz z rozległymi trzcinowiskami. Rezerwat ornitologiczny. Interesująca jest skarpa porośnięta drzewostanem mieszanym z dorodnymi bukami.

14 STARA CHATA U KOWOLA

15 WIEŻA WIDOKOWA W SIEKOWIE
Ma konstrukcję o wysokości ponad 30 m. Na jej szczyt wiodą 142 stopnie. Zlokalizowana na szczycie Winnej Góry o wysokości 101 m. n. p. m. Można z niej zobaczyć cały Przemęcki Park Krajobrazowy, a nawet szczyt karkonoskiej Śnieżki.

16 WIDOKI Z WIEŻY WIDOKOWEJ

17 WINNICA HRABIEGO CZARNECKIEGO

18 KONIEC


Pobierz ppt "PIĘKNO PRZEMĘCKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO PODZIWIANE Z WIEŻ WIDOKOWYCH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google