Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Dzień sportowy’’ Uczniowie wykonujący projekt Kl. IIa:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Dzień sportowy’’ Uczniowie wykonujący projekt Kl. IIa:"— Zapis prezentacji:

1 ,,Dzień sportowy’’ Uczniowie wykonujący projekt Kl. IIa:
Marcin Amermajster Wiktor Lalak Adam Żydek Piotr Krzyżanek Hubert Gajowiak Nauczyciel nadzorujący: Tomasz Minik

2 ,,Dzień Sportowy’’ Na dzień sportowy przybyło sporo uczniów, dyrekcja oraz nauczyciele. Uczestnicy dyscyplin przestrzegali zasad fair – play, a w połączeniu z dużym humorem dało to doskonałe widowisko. Uczniowie z dużą zaciętością walczyli o wygraną, a publika świetnie dopingowała drużyny.

3 ,,Dzień Sportowy’’ Poprzez projekt zdobyliśmy umiejętność współpracy w zespole, ale także propagowaliśmy aktywne spędzanie wolnego czasu. Doszło do integracji nauczycieli oraz społeczności uczniowskiej. Wspólne spotkania i omówienia poszczególnych zagadnień pomogły nam uniknąć nieporozumień.

4 Dyscypliny ,,Dnia sportowego’’
1) Przeciąganie liny dziewczyn - 4 dziewczyny z klasy. 2) Rozwijanie papieru na czas - chłopak i dziewczyna z klasy. 3) Układanie wyrazów z rozsypanki - 2 dziewczyny i 2 chłopaki z klasy. 4) Rzut piłką lekarską w dal - chłopak z klasy. 5) Przenoszenie jajka na łyżce - 1 chłopak i 1 dziewczyna z klasy. 6) Finał rozgrywek piłki nożnej, rozdanie nagród.

5 Przeciąganie Liny Z każdej klasy wybieramy cztery dziewczyny. Następnie dwie przeciwne drużyny ustawiają się rzędach naprzeciwko siebie. Dzieli ich narysowana linia na podłożu. Oba zespoły trzymają jedną linę. Na sygnał starają się przeciągnąć linę w swoją stronę. Wygrywa drużyna, która przeciągnie linę na swoją stronę.

6 Rozwijanie Papieru W zabawie udział biorą dwie osoby z każdej klasy.
Rozwijanie rolki papieru poprzedzone jest umownym znakiem. Wygrywa drużyna która ukończy rozwijanie w jak najkrótszym czasie. * Rozerwanie rolki papieru, jak i rozwinięcie go na ziemi wiąże się z dyskwalifikacją.

7 Układanie wyrazów z rozsypanki
W zabawie udział biorą cztery osoby z każdej klasy. Na dany sygnał dźwiękowy i uniesienie przez sędziego kartki, z konkretnym wyrazem drużyna z rozsypanki literowej musi ułożyć dany wyraz pokazany przez sędziego. Wygrywa drużyna która jako pierwsza ukończy zadanie i zgłosi to uniesiem ręki.

8 Rzut Piłką Lekarską Wybrana osoba z klasy ustawia się na uprzednio wyznaczonej linii rzutów, tyłem do kierunku miotania piłką. Zawodnik stoi w lekkim rozkroku, i z rozmachem wykonuje oburęczny rzut za siebie. Wygrywa zawodnik, którego piłka wyląduje najdalej. Pomiaru odległości piłki od danego zawodnika dokonują sędziowie.

9 Bieg z Jajkiem Z każdej klasy wybieramy dwie osoby, które stanowią drużynę. Jedna osoba z pary ustawia się na początkowym punkcie startu. W ręce trzyma łyżeczkę, na której znajduje się jajko. Zadaniem zawodnika jest na dany sygnał jak najszybsze dobiegnięcie do drugiej osoby ze swojej drużyny, znajdującej się na końcu wybranego odcinka, następnie przekazanie mu łyżki; by wygrać druga osoba z pary nie upuszczając jajka musi wrócić na start, jako pierwsza spośród uczestników biorących udział w zabawie. * Upadek jajka z łyżeczki automatycznie dyskwalifikuje daną drużynę.

10 Finał rozgrywek piłki nożnej

11 Finał rozgrywek piłki nożnej
Wykonanie autu.

12 Finał rozgrywek piłki nożnej
Obrona na wagę złotego medalu

13 Rozdanie nagród Najlepszy bramkarz

14 Rozdanie nagród Zdjęcie finałowych zespołów

15 ,,Dzień Sportowy’’ Przed ogłoszeniem wyników

16 ,,Dzień Sportowy’’ Wierni kibice

17 ,,Dzień Sportowy’’ Bartosz próbuje rzucić piłką lekarską

18 ,,Dzień Sportowy’’ Szkolne sudoku

19 ,,Dzień Sportowy’’ Szczęśliwi przegrani

20 ,,Dzień Sportowy’’ Półfinal rozgrywek piłki nożnej

21 ,,Dzień Sportowy’’ Podsumowanie wyników

22 ,,Dzień Sportowy’’

23 ,,Dzień Sportowy’’ Przeciąganie liny dziewcząt

24 ,,Dzień Sportowy’’ Bieg z jajkiem

25 ,,Dzień Sportowy’’

26 ,,Dzień Sportowy’’

27 Wykonał: Wiktor Lalak Kl. IIA


Pobierz ppt ",,Dzień sportowy’’ Uczniowie wykonujący projekt Kl. IIa:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google