Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum Powiatowe im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum Powiatowe im"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum Powiatowe im
Publiczne Gimnazjum Powiatowe im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie 20 lat wspólnie Powiat Garwoliński

2 Powiat Garwoliński Powiat w Polsce (województwo mazowieckie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Garwolin. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Garwolin, Łaskarzew gminy miejsko-wiejskie: Pilawa, Żelechów gminy wiejskie: Borowie, Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Sobolew, Trojanów, Wilga miasta: Garwolin, Łaskarzew, Pilawa, Żelechów

3 Położenie Powiat położony jest na pograniczu historycznego Mazowsza (ziemia czerska) obejmującego północą część regionu wraz z miastami Garwolin i Pilawa. Południowa część należy natomiast do ziemi stężyckiej w Małopolsce, położone są tam miasta Łaskarzew i Żelechów. Zachodnią granicę powiatu stanowi Wisła. Północna część regionu wchodzi w skład Równiny Garwolińskiej, wschodnia należy do Wysoczyzny Żelechowskiej, zachodnia do Dolin Środkowej Wisły.

4 Zmiany na lepsze… Od czasu wprowadzenia pierwszych wyborów samorządowych w Polsce, w naszym powiecie nastąpiło wiele zmian na lepsze. Dzięki działalności władz lokalnych zrealizowano inwestycje takie jak: budowa obwodnicy wybudowanie przedszkola nr 6 ,,Mały Europejczyk’’ w Garwolinie baza edukacji ekologicznej w Miętnem ścieżka ekologiczna po Powiecie Garwolińskim ścieżka ekologiczna w Garwolinie rozbudowa i modernizacja budynku Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

5 Obwodnica Inwestycja realizowana była na krajowej 17. Obwodnica zaczyna się przed wsią Miętnem a kończy w rejonie Sulbin. Jest to droga dwupasmowa i ekspresowa. Znajduje się tam kilka wiaduktów, przejście dla pieszych – kładka. Projekt był finansowany ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Roboty budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2005 roku, zakończyły we wrześniu 2007 roku. Wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Przenosi ciężki ruch tranzytowy poza granice miasta i poprawa się komfort jazdy, jazdy bez korków i co chwilowego zatrzymywania. Garwolin to miasteczko oddalone 60 km od Warszawy, jest zmorą dla kierowców jeżdżących w stronę Lublina. W piątek po południu, w sobotę rano i pod koniec weekendu przed miastem tworzył się czterokilometrowy korek. Wtedy dostanie się do Garwolina było wielkim trudem. Wreszcie się to skończyło.

6 Przedszkole nr 6 ,,Mały Europejczyk’’
Uważam, że budowa takich placówek jest bardzo ważna, gdyż pobyt dziecka w przedszkolu ma duży wpływ na jego rozwój – powiedziała Dorota Gac.

7 Baza edukacji ekologicznej w Miętnem
Baza edukacji ekologicznej w Miętnem to sala edukacji ekologicznej, ścieżka przyrodnicza. Jest ona położona na terenie zabytkowego parku podworskiego. Została stworzona by pokazać piękno, bogactwo parku podworskiego w Miętnem.

8 Ścieżka rowerowa po Powiecie Garwolińskim
Tak zwane Garwoszlaki to sieć tras turystycznych w powiecie Garwolińskim. Wszelkie trasy zostały zbudowane z myślą pokazania pięknego krajobrazu. Uważam, że dziś piękno flory i fauny jest niedostrzegane, a trzeba pomóc ludziom, by dostrzegali to co najczęściej niszczą. Trasy rowerowe są idealną propozycja dla osób zarówno małych i dużych, gdyż zapewniają bezpieczeństwo – powiedziała Dorota Gac.

9 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Dominika Gac 1995, IIB Aleksandra Stanieta 1995, IIB Karina Szostak 1995, IIB Karolina Zajma 1995, IIB Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie Anna Trzmiel Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum Powiatowe im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google