Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ferie zimowe – radośnie i bezpiecznie Ten czas zimowy wita wszystkich wesoło. Zimą jest wesoło tańczą płatki śniegu wkoło, Płatki śniegu w krąg wirują.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ferie zimowe – radośnie i bezpiecznie Ten czas zimowy wita wszystkich wesoło. Zimą jest wesoło tańczą płatki śniegu wkoło, Płatki śniegu w krąg wirują."— Zapis prezentacji:

1 Ferie zimowe – radośnie i bezpiecznie Ten czas zimowy wita wszystkich wesoło. Zimą jest wesoło tańczą płatki śniegu wkoło, Płatki śniegu w krąg wirują zabawę i swobodę zwiastują. Będą ferie nareszcie! Jedną ręką pomachajmy, jednym okiem pomrugajmy i sąsiada przywitajmy. Będę jeździć na desce!

2 ferie zimowe

3 w górach

4 na nartach

5 na lodowisku na łyżwach

6 na kuligu

7 z bałwanem

8 Ułóż rymowankę o feriach

9 Zegar z ugotowanych jajek

10 Na jeden zegar potrzebnych jest 6 jajek. Ugotuj jajka na twardo Obierz ze skorupki

11 Przetnij na połowę każde jajko Wyjmij do miseczki żółtka jajek

12 Przygotuj pastę (żółtka, 1 łyżkę majonezu, szczypiorek, rozgnieść i razem wymieszać + sól, pieprz)

13 Miejsca po żółtkach wyłóż pastą

14 Z ugotowanych marchewek przygotuj paski tak,aby można docinać i układać cyfry rzymskie i wskazówki zegara Pomoże ci w tym Pani Połóż na talerzu odwrotną stroną 12 połówek jajek

15 I zegar gotowy

16 2. Którą godzinę zaznaczono na tarczy zegara?

17 .

18 3. Masz karnet na lodowisko, na 2 godziny. Wszedłeś o godzinie 11.00. Do której godziny możesz jeździć na łyżwach? Zaznacz na tarczy zegara godzinę wejścia i wyjścia z lodowiska.

19

20 Pamiętaj, że podstawą Twojego bezpieczeństwa jest zdrowy rozsądek i ostrożność! Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, to może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego. Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, prowadzi to do obrażeń ciała. Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Nawet gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Tobą. Kulig wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych. Nie dołączaj sanek do samochodu, to może się skończyć dla Ciebie tragicznie.

21 Życzę Wam bezpiecznych ferii


Pobierz ppt "Ferie zimowe – radośnie i bezpiecznie Ten czas zimowy wita wszystkich wesoło. Zimą jest wesoło tańczą płatki śniegu wkoło, Płatki śniegu w krąg wirują."

Podobne prezentacje


Reklamy Google