Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr. 7 im. Tadeusza „Bora” Komorowskiego w Grudziądzu. Prezentacja pt. „Rozwój miasta i gminy na plus” - czyli zasługi samorządu terytorialnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr. 7 im. Tadeusza „Bora” Komorowskiego w Grudziądzu. Prezentacja pt. „Rozwój miasta i gminy na plus” - czyli zasługi samorządu terytorialnego."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr. 7 im. Tadeusza „Bora” Komorowskiego w Grudziądzu. Prezentacja pt. „Rozwój miasta i gminy na plus” - czyli zasługi samorządu terytorialnego. Samorząd terytorialny gminy Grudziądz

2 Wywiad z panią sekretarz gminy Grudziądz Danutą Dulską. Wywiad przeprowadzała Agnieszka Dziadkowiec Czy na terenie gminy pojawiły się ścieżki rowerowe, poprawiła się jakość komunikacji? Przez teren i w granicach administracyjnych gminy przebiega wiele szlaków rowerowych ( m.in. Szlakiem Gotyckich świątyń, Jaszczurczym śladem, Pierścień fortyfikacji) jednak nie są to ścieżki rowerowe. Władze gminy cały czas dążą do poprawy komunikacji zarówno lokalnej jak i publicznej. Jakość komunikacji lokalnej poprawia się głównie poprzez budowę nowych dróg zastępując te o nawierzchni gruntowej na asfaltowe bądź z kostki brukowej. Corocznie również gmina dokonuje naprawy cząstkowej oraz zajmuje się zimowym utrzymaniem dróg. W celu poprawy komunikacji publicznej zostały wprowadzone firmy prywatnych przewoźników, którzy poza MZK Grudziądz świadczą usługi przewozowe na terenie gminy. Z kim współpracują władze gminy i komu pomagają? Władze gminy prowadzą szeroką współpracę z innymi samorządami różnego szczebla począwszy od ministerstw skończywszy na gminach oraz organizacjami pozarządowymi, Instytucjami kultury takimi jak GOK czy Biblioteki, szkołami, stowarzyszeniami, zakładami opieki zdrowotnej, bankami, inicjatorami sportu itp. Zdjęcie Pani Danuty Dulskiej

3 Cytaty osób pytanych – krótkie wywiady. Czy władze dobrze promują naszą gminę? Według pana Jana Ratajczyka : Dawniej samorządy praktycznie nie były wybierane przez społeczeństwo, były jakby nadawane, narzucane. Według pani Danuty Dulskiej : Władze gminy zadania z zakresu promocji wykonują przy użyciu następujących form przekazu: Wydawania folderów informacyjno-przomocyjno-turystycznych oraz broszur wydawanych również w językach obcych Prowadzenia strony WWW Uczestnictwo w wystawach, targach, pokazach Wydawanie coroczne kalendarza strażackiego Media (artykuły w prasie i komunikaty w radio) Wywiady przeprowadzała Agnieszka Dziadkowiec Zdjęcie pana Jana Ratajczyka

4 Gospodarka gminy Grudziądz. Zdjęcie oraz slajd – Mikołaj Życzyński Od 2007 roku na terenie miasta Grudziądz znajduje się POMORSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA. Dla miasta Grudziądz w Nowej Wsi znajduje się oczyszczalnia Ścieków. Prawie 20% ogólnej powierzchni miasta stanowią lasy, parki i zieleńce, na których występuje ponad 400 gatunków roślin i zwierząt Oczyszczalnia ścieków w Nowej Wsi.

5 Wywiad środowiskowy przeprowadzony na rynku głównym w Grudziądzu. Paulina Dubowska i Klaudia Piasta udały się na wywiad środowiskowy z przechodniami rynku głównego i okolic. Osoby pytane były w wieku ok. 40-70 lat. Wyraziły zgodę na krótki anonimowy wywiad oraz jego publikację w prezentacji. Mieszkańcy gminy byli bardzo wyrozumiali i szczerze odpowiadali na zadane pytania. Oto przykład jednego z nich: Co według pana/pani zmieniło się na dobre w mieście? Na 50 osób pytanych: 4% - 2 osoby : komunikacja miejska 18% - 9 osób : przytulne kawiarenki oraz restauracje 22% - 11 osób: drogi i objazdy 26% - 13 osób : kultura, teatr, muzea 30% - 15 osób : nowe obiekty, galerie i sklepy

6 Ozdoby oraz dekoracje na rynku. W obecnym roku tj. 2010 w czasie świąt Wielkanocnych na rynku znajdowały się ozdoby przedstawione na zdjęciach. Mieszkańcy są z nich bardzo zadowoleni. W Boże Narodzenie wystawiona jest szopka oraz scena, gdzie młodzież śpiewa oraz odbywają się przedstawienia. Zdjęcia oraz tekst – Mateusz Przystał

7 Planowane zmiany w gminie. W Miasto planuję budowę MULTIKINA w ciągu kilku lat. Pytana młodzież jest bardzo zadowolona z tego powodu. Starsze osoby z przyjemnością będą do niego chodzić tak jak potwierdziły w wywiadzie środowiskowym. Zdjęcie oraz tekst – Paulina Dubowska Zdjęcie przedstawia MULTIKINO w Bydgoszczy.

8 Nowe Markety, Galerie oraz centra handlowe. Na terenie miasta znajduje się bardzo dużo marketów. W przełomie lat powstała nowa Galeria Grudziądzka oraz odnowiono Galerię starą kuźnię. Zdjęcie oraz tekst Paulina Dubowska. Zdjęcie przedstawia Galerie Grudziądzką w Grudziądzu. Zdjęcie przedstawia Market REAL.

9 Poprawa dróg oraz nowe objazdy. W Grudziądzu jest 379 dróg o łącznej długości 220 km, 23 mosty, 9 kładek oraz 3 wiadukty. Na terenie miasta powstały nowe ronda oraz objazdy min. W Tarpnie. Po mieście jeździ bardzo dużo pojazdów oraz taksówek. Linie autobusowe MZK oraz tramwaje i inne prywatne środki komunikacji docierają nawet do bardzo odległych miejsc. Tramwaj w Grudziądzu. Rondo ul. Dmowskiego. Zdjęcia – Paulina Dubowska, tekst – Klaudia Piasta.

10 Miasto cały czas się zmienia… Na terenie miasta jest coraz więcej min. nowoczesnych „bilbordów”. Znajdują się w wielu częściach miasta min. ul. 23 Stycznia, okolice marketu KAUFLAND oraz wjazd do nowego centrum UNIA PARK. Oto zdjęcie jednego z nich. Ul. 23-go Stycznia. Zdjęcie oraz tekst Paulina Dubowska.

11 Ciekawe informacje. W Grudziądzu od roku 1989 odbywają się zjazdy Kawalerzystów II RP Zdjęcie przedstawia XX Zjazd Kawalerzystów. W Boże Narodzenie na rynku wystawiana jest szopka z prawdziwymi zwierzątkami, ponadto są stragany z pysznymi serami oraz innymi wypiekami. W niedalekich okolicach Jeziora Rudnickiego znajduję się miasteczko westernowe, można w nim zobaczyć min. ZOO. Wspólnie zebrane informacje min. Dzięki wywiadom środowiskowym. Zdjęcie wyszukane w internecie.

12 Centrum kultury – teatr, muzeum. Wmieście funkcjonuje 7 chórów min. Alla camera, Echo. W wakacje oraz ferie organizowane są szkolenia aktorskie w teatrze oraz kursy tańca. Ostatnio miasto mogło gościć panią Iwonę Pawlowicz. W mieście znajduję się również biblioteka miejska, która zyskuje nowe zbiory. Muzeum przyciąga dużo zwiedzającej młodzieży. Zdjęcie przedstawia Teatr - ul. Focha. Zdjęcie oraz tekst Paulina Dubowska

13 Paulina Dubowska 1995,790733856/paaulina@poczta.onet.eu, klasa II C Klaudia Piasta 1995, 608887004/klaudia101_1995@tlen.pl, II C Agnieszka Dziadkowiec 1995, 512267292/agunia1395@wp.pl, II G Mateusz Przystał 1995, 784447339/mateusz.przystal@gmail.com II C Mikołaj Życzyński 1995, 783153156/jonarkham@wp.pl, II C Gimnazjum nr 7 im. Tadeusza „Bora” Komorowskiego w Grudziądzu Opiekun zespołu: Pani mgr. Jolanta Kowalczyk 693539070/kowalczykjola@op.pl W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr. 7 im. Tadeusza „Bora” Komorowskiego w Grudziądzu. Prezentacja pt. „Rozwój miasta i gminy na plus” - czyli zasługi samorządu terytorialnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google