Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

L UDOWE TAŃCE TURECKIE. Turecki taniec ludowy jest podzielony na kilka obszarów kulturowych, które mają charakterystyczne dla siebie style. Bar Halay.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "L UDOWE TAŃCE TURECKIE. Turecki taniec ludowy jest podzielony na kilka obszarów kulturowych, które mają charakterystyczne dla siebie style. Bar Halay."— Zapis prezentacji:

1 L UDOWE TAŃCE TURECKIE

2 Turecki taniec ludowy jest podzielony na kilka obszarów kulturowych, które mają charakterystyczne dla siebie style. Bar Halay Horon Zeybek *ZDJĘCIA *

3 B AR Taniec wykonywany przez grupę tancerzy. Charakterystyczny dla wschodniej części Anatolii. Bar tańczy się obok siebie, ramię w ramię przy akompaniamencie instrumentów davul i Zurna, a w późniejszym okresie również klarnetu. Taniec jest skoczny i radosny.

4 zurna davul *wróć* *halay*

5 HALAY Taniec folklorystyczny charakterystyczny dla Europy Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Środkowej Anatolii. Styl bogaty w proste figury, wykonywane w rytm bębna Zurna, Kaval, Sipsi, Cigirtma lub Baglama, a także przy śpiewanych pieśniach ludowych.

6 kaval sipsi cigirtma baglama *wróć* *horon*

7 HORON Taniec wywodzi się z regionu Morza Czarnego. Styl różni się od pozostałych tańców ludowych. Szybkie tempo, rytm i drobne kroki są dla niego charakterystyczne. Taniec wykonywany jest przez grupę tancerzy przy instrumentach typu Zurna, Mey.

8 mey *wróć* *zeybek*

9 ZEYBEK Popularny taniec ludowy Zachodniej Anatolii. Wykonywany przez jedną, dwie lub grupę osób. Ma charakterystyczną formę, ale pozycja ramion i ciała różni się w zależności od regionu. Zeybek występuje w wolnym i szybkim tempie. Muzykę tworzą tradycyjne instrumenty trzcinowe i bębęn Zurna.

10 Instrumenty trzcinowe *wróć* *zdjęcia*

11 Kostiumy tancerzy są zazwyczaj barwne i odzwierciedlają szczęście, można spotkać również stonowane stroje - przy melancholijnych odmianach tańca.

12 Kostiumy tancerzy są zazwyczaj barwne i odzwierciedlają szczęście, można spotkać również stonowane przy melancholijnych odmianach tańca

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22 KONIEC Przygotowała: Gabriela Chat


Pobierz ppt "L UDOWE TAŃCE TURECKIE. Turecki taniec ludowy jest podzielony na kilka obszarów kulturowych, które mają charakterystyczne dla siebie style. Bar Halay."

Podobne prezentacje


Reklamy Google